| Green a întrebat:

Cum sa ma comport cu un tip timid?
A inceput sa imi placa de un tip foarte timid - el vorbeste in majoritatea timpului cu baietii, dar cateodata si cu colegele - nu toate fetele. Sunt cu el in clasa si stiu ca unei fete i-a placut de el si lui de ea, dar nu au fost impreuna pentru ca fata s-a saturat sa-l astepte sa faca el primul pas.
Si stiu ca lui ii place putin de mine, mi-a zis prietenul lui cel mai bun.
Dar cum sa ma comport cu el?
p. s.: si eu sunt putin timida, dar nu ca el big grin
multumesc happy dau fundita big grinhappy

Răspuns Câştigător
| HBK a răspuns:

Mai intai ajuta-l, daca ai dispozitie, sa treaca mai usor peste aceasta teama a lui.Plimbati-va mai mult, ia-l de mana, arata-i ca nu pica cerul peste el daca mai indrazneste din cand in cand.Il poti pupa asa mai discret.

3 răspunsuri:
| andreii2 a răspuns:

E buna ideea cu sarutul.
Dar sa fie noapte sau intr-un loc nu foarte luminat, deoarece se va inrosi si nu va mai sti ce sa spuna daca afara e lumina.La intuneric se va simti mai sigur pe el.happy
Am fost si eu ca el si stiu ce spunbig grintongue

| publicname a răspuns:

Sarutal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu ce sa spun... poti sa incerci sa flirtezi stiu eu o privire chesti si arata-i cal placi si poate prinde curaj si el