| Ariamnaa a întrebat:

Buna! Iubitul meu este foarte gelos si supărăcios. Mereu se supara repede și nu mai zice nimic cand vorbim pe apel sau raspunde sec. Cam aproape în fiecare zi găsește ceva ce fac eu fara sa vreau si se supara și sta trist. Ps: noi avem o relatie la distanță. Ne cunoastem de 5 luni aproape 6 luni. Si urmeaza sa ne vedem acum pentru prima data pe 2 iulie. Sincer e foarte gelos si noi ne-am dat parola de la Facebook și insta și putem vedea cine cu cine vorbește dar nu are încredere în mine deși știe parola mea. Si nu am decat insta și Facebook. Ieri nu stiu de ce era suparat vorbeam pe face time cu el si asa fac mereu cand îl vad tacut si suparat. Îl întreb ce are, ce are mereu dar în zadar ca nu vrea sa imi spuna ce are și de ce l-am suparat. Si trebuie sa ghicesc eu de ce e el suparat. Eu nu mai vorbesc cu nici un alt baiat decat cu el dar el spune ca nu e adevarat cine stie cu câti mai vorbesc eu. Azi a vazut nu stiu unde un story pe insta din februarie unde mi-am scris eu pe mana A+E și s-a suparat. Ori eu ma cunosc cu el din Martie iar baiatul ala cu inițiala E nu m-a placut doar eu pe el. I-am explicat asta dar el nu vrea sa înțeleagă. Mereu se supara si daca îl întreb ce are daca l-am suparat spune ca Nuuu da el e suparat. Am mai fost într-o excursie cu parintii mei si cu clasa unde erau si 5 colegi si a vazut el poze cu noi un grup întreg. Si a spus ca de ce i-am zis eu lui ca în excursie vin doar fete desi nu imi aduc aminte sa ii fi spus. Acum poate ca asa i-am zis dar s-a suparat groaznic si mereu cand îl vad suparat sau enervat cu geloziile lui ma supar și asa stau toata ziua. Sa nu mai zic ca ma panichez cand îl vad asa gelos ca îmi este frica sa nu ne despartim sa îl pierd. Acum da si vârsta la noi e o problema eu am 13 ani si sunt mica el 16. Sunt 4 ani diferenta între noi, nu e neaparat o problema asta. Parintii mei sunt de acord cu noi 2 la fel si mama lui care ma iubeste și ma simpatizeaza ca pe fiica ei. Eu chiar nu îmi vad viitorul fara el orice ar spune ceilalti. Și oricat as vrea sa îl fac sa înțeleaga ca tin numai la el și îl iubesc nu am cumm nu stiu e și distanta de 500 km între noi si e greu. Si i-am spus ca la liceu ma duc acolo la el sa îl fac. Acum totuși sper ca vom ramane împreuna si sper sa ii pot arata cat de mult îl iubesc doar pe el deși nu știu cum sa ii arat...Va rog sa ma ajutati și pe mine nu știu cum să îl fac sa nu mai fie asa gelos și supăracios sad Credeți ca dupa ce ne vom întâlnii se vor calma apele si nu va mai fii asa?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Wow...500km intre voi?

Asta este PEDOFIL (violator de copilasi) sau PROXENET (organizatie ilegala de banditi, care fura fetite si baitei, vanzandu-i peste hotare pentru postitutie (sclavie sexuala).

Urgent: spune-i tatalui tau sa anunte POLITIA si sa il contacteze ei, ca sa-l poate prinde!

Sub nici o forma sa nu iesi afara sa te intalnesti cu el ca te poate rapii. Anunta-ti mama si tatal si ei sa anunte Politia!

| Nirvanaaa a răspuns:

Eu zic ca ești prea tinerica/ mică sa iti bati capul cu așa ceva.
Bucură-te de anii ăștia alături de prietenii tai, familia ta, focusează-te pe școală. Asta cu relațiile mai încolo.
E distanta prea mare, nici varsta nu e potrivită, sa isi caute pe cineva de varsta lui și sa lase prostiile.
Omul când e gelos, e gelos așa toată viața, vrei sa iti trăiești adolescenta cu așa ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune mana pe carte, care iubit fa? Fa-ti temele de vacanta si lasa iubirea in ch|zda mamii ei de iubire, lasa facebookul in p.a mamii lor de facebuuci si pune mana pe carte si nu bate capul

| cehos69 a răspuns:

Daca tot are 16, pune-l sa-si caute pe una de 17-18-19 sa-l faca barbat iar tu cauta sa iti faci lectiile de vacanta.
asta cu Facebook insta sau ce *** mea mai exista mai mult rau a facut decat bine social si in relatii.

| Oanaoni a răspuns:

Eu zic să nu dai cu piciorul deocamdată. Ați vorbit atâtea luni, ar fi păcat acum aproape de întâlnire să puneți punct așa..fii tu cea care "trage" dacă îți dorești! Viața e în realitate nu în spatele ecranului! Eu zic să nu renunți până nu vă întâlniți pentru că, dacă nu ajungeți să vă cunoașteți și în realitate o să vă fie foarte greu! Am avut și eu astfel de relație de 1 an și 3 luni, doar că nu eram iubiți..gen ne plăceam, potriveam.dar s.au adunat o grămadă cu timpul pe internet..nu am mai suportat și am pus punct, după am regretat! Fii puternică și nu te speria! Dacă te iubește se schimba fără ca tu sa ii ceri! Succes!

| cristi7806952 a răspuns:

Fata meaa nu ii normal ce facii tu nici nu cunosti bine acea persoana tu nu vezi cate fete au patit chestii rele din cauza ca au iubiti pe net? Eu zic sa iti dezactivexi conturile si sa rupi legatura cu baiatul e periculos