| Cosminel1192 a întrebat:

Cum sa te desparti de prietena?

Cum sa ii spui ca nu o mai iubesti, ca vrei ceva nou dupa ce ai facut-o sa te iubeasca mult, dupa ce te-a rugat sa nu pleci niciodata de langa ea.

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Te comporti cu relatia ta cum te comporti intr-un pariu,vad.
L-ai castigat, ai facut-o pe fata sa te iubeasca, nu mai esti interesat, vrei ceva nou, un nou pariu pe care sa-l castigi si sa pleci iarasi.Singura diferenta e ca tu pui pariuri pe suflete.
Spune-i adevarul,nu sta langa ea din compatimire sau teama,e de o mie de ori mai rau.
Cum sa-i spui adevarul? Asa cum ni-l spui si noua, in cuvinte simple si putine, pentru ca indiferent ce i-ai spune, tot o vei rani.
Si ranile astea dor neinchipuit de mult, vei afla si tu intr-o zi...

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Orice relatie are un sfarsit, ii spui motivul pentru care nu mai poti continua si gata, si ea sa invete pe viitor sa nu se mai ataseze asa usor ca are numai de pierdut.

| neutrino a răspuns:

Pentru iubire sau lipsa acesteia nu este nimeni de vina. Asadar spune-i adevarul si te va intelege.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Naspa moment.
Clar vrei sa dai dovada de bun simt si ca esti un gentleman nu?
Clar nu vrei sa o faci sa sufere sau macar suferinta sa mie minima si de scurta durata nu?
Dar clar vrei ceva nou,sa experimentezi,vrei gagici multe,cat mai multe nu?

Pai,cel mai bine e sa-i explici situatia, sa o iei frumos si usor, sa nu faca vreo tragedie din asta, sa va despartiti in mod amiabil si civilizat, nu telenovelistic.Si apropo, trebuie sa-ti dezvolti abilitatea de a lasa tot timpul posibilitatea de a te intoarce inapoi.Nu se stie happy
Dupa experientele noi ce le vei avea le vei pune pe toate in balanta si e posibil ca sa te intorci. Daca vei mai avea la cine te intoarce.
Trebuie sa fii istet si afemeiat ce sa o mai lungim...

| TheSoldier a răspuns:

Spune-i direct ce simti si de ce vrei sa te desparti de ea.

| Silenz a răspuns:

Stii vorba aia: "Nu iti dai seama cat de mult ai putut tine la cineva decat atunci cand ai pierdut-o"
sau
"Nu da pasarea din mana pentru cea de pe gard"

| yuuPPy a răspuns:

O sa fie cam nasol, avand in vedere ca te-a rugat sa nu pleci niciodata de langa ea, dar daca tu nu o mai iubesti... spune-i adevarul, dar incearca sa nu il arunci asa pe tot in fata laughing ia-o mai usurel si pastreaza-ti calmul. nu iti trebuie un speech anume, o sa vina de la sine. big grin bafta

| sorelsoso a răspuns:

Bai baiatule.Nu stiu cati ani ai, ce fel de om esti dar eu zic sa te gandesti bine inainte sa faci ceva. Pune pe hartie avantajele si dezavantajele cat timp esti cu ea. Gandeste-te foarte bine la absolut toate lucrurile. Pune-te in situatie ei. Daca dupa ce ai facut lucrurile astea, consideri ca vrei sa te desparti de ea, cel mai bine e sa deschizi subiectul, face2face si sa discutati Spune-i tot ce simti.Comunicarea este totul! Iti doresc succes si nu uita "what goes around, comes back around". Karma points!

| Georgiana01 a răspuns:

Sinceritatea are un rol foarte important intr-o relatie.Iti recomand sa o ei usor si sa-i spui adevarul. Ea o sa aprecieze asta si o sa inteleaga.