| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa treci cat mai repede peste o deceptie in dragoste? Simt o deznadejde, o neimplinire sufleteasca. El spune ca inca ma iubeste insa am momente cand tind sa cred ca sufar de aiurea pentru cineva care poate nici nu stie ce inseamna "a iubi".

Răspuns Câştigător
| MisteriuosGirl a răspuns:

Pai, daca vrei sa il uiti, dar doar daca esti 100% hotarata sa il uiti, trebuie sa arunci si sa distrugi tot ce iti aminteste de el, sa nu mai mergi in locurile unde il poti intalni, sa te apuci de un sport sau un hobby, dar ceva unde ai nevoie de ambitie si mult timp, ceva ce iti place si ce o sa te faca sa uiti, mai ales daca in timp vei avea si castiguri sau reusite la acel sport. si cel mai important, nu incepe o noua relatie in urmatoarele 2-3 luni, pentru ca iti va aminti de el. asteapta sa treaca timpul. si incearca sa stai o vreme singura, ca sa iti pui in ordine gandurile. succes. sa imi spui daca merge, ca nu se stie niciodata cand o sa am nevoie. te pup si te imbratisez din inim!sadsadsad

7 răspunsuri:
| TheXBitchy a răspuns:

Incearca sa uiti.arunca chestiile care iti amintesc de el si incearca o noua relatie.
repeta-ti in fiecare zi ca mai sunt 1 mil de baieti pe lume happy si nu se termina lumea aici.e foarte simplu. daca iti doresti cu adevarat o sa reusesti. good luck

| TovarasuLyn a răspuns:

Stiu cum te simti worried Abia am iesit din starea asta desi inca mai am ceva rani(amintirile nu o sa moara sad ) Nu stiu clar cum este el si ce s a intamplat intre voi dar ca sa treci peste el ar trebui intai sa i mai dai o sansa,asa o sa vezi cum e intr-adevar si poate iese ceva,sau daca nu merge macar sti ca nu ai dupa ce sa plangi(chiar daca stii ca nu merita s ar putea sa suferi un timp dupa el dar gandeste-te ca ai toata viata inainte si ca nu merita sa suferi dupa el,mai sunt miliarde de baieti pe planeta)
Incearca sa ti petreci timpul langa o prietena sau oricine langa care te simti in largul tau, cerei sfatul, analizeaza tot ce s a intamplat intre voi doi si gandeste-te daca inca il mai iubesti sau incepe sa devina o obsesie(cineva care nu stie ce e iubirea nu merita iubit)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Anuland orice tip de contact (vizual, fizic, corspondenta, etc.). In timp, lucrurile vor evolua in bine in ceea ce priveste target-ul tau.
Capul sus, privirea si pieptul inainte!
P.P. Oare, daca ma voi imbraca asa cum arati in avatar, voi avea parte de aceleasi neimpliniri?winking

| IMC90 a răspuns:

1) ii stergi id-ul de mess, numarul de telefon, arunci poze, etc
2) iti impui sa nu te mai gandesti decat la activitatile care te intereseaza
3) te apuci de un sport fiindca altfel... te apuci de baut laughing

| Lore2good a răspuns:

Multumesc tuturor pentru sfaturi. Sper ca pana la urma sa fie bine...eu fac deja sport, am o prietena pe care ma pot baza si ma ajuta insa e greu oricumhappy

| Lore2good a răspuns (pentru anonim_4396):

happyPoti fi imbracat sau dezbracat deoarece atunci cand iubesti si nu ti se raspunde cu aceleasi sentimente, tot la fel de gol si neimplinit te simtihappy

| Silviu_Constantin_1989 a răspuns:

Pentru a trece mai repede iti trebuie foarte multa ambitie,trebuie sa renunti la tot ce te leaga de ea poze cadouri etc decat sa le rupi mai bine le pitesti bine faci tot posibilul sa nu te intalnesti cu acea persoana,sterge-i nr chiar daca il sti pe derost, scoate-o dp fcb mess etc nu iti face repede alta relatie pentru ca nu vei face altceva decat sa o compari cu cea veche si iti vei aminti mereu de ea, nu te apuca de bautura, ti se pare o alinare dar nu este asa, te amagesti mai rau pentru baieti cel mai bun este sa te iei de un sport sportul este cea mai buna metoda sa elimini stresul pe multi am auzit si am incercat si eu.este o f. buna metoda antidepresie decat sa asculti cargo ploaia sau 3 se clipe mai bine asculta pink try sau cv genul sa te ambitionezi la un moment dat la toti ni se intampla asta cei de care auziti pe la stiri k a suferit o deceptie si si-au pus capat zilelor sunt nebuni lasi tb sa privim momentul asta exact ca pe unul care se intampla candva in viata oricarui om. poate fi pana la urma un pas inainte o experienta din care ai invatat si pe viitor nu o sa mai faci greseli NUMAI BINE!