| SDana a întrebat:

Se spune ca timpul rezolva totul, credeti ca poate sterge o deceptie in dragoste?

19 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Deceptia trebuie sa o uitam repede. mai ales daca ne-a facut rau si au ramas ceva sechele.
Asa cum ai zis, timpul este cel care le rezolva pe toate.
O zi bunahappy

| Sociopat a răspuns:

Timpul te si sterge la fund pentru ca cu timpul se face crusta si acea crusta cade, deci da, timpul rezolva totul.

| RAY a răspuns:

NU,mereu ea isi macina gandurile chiar daca au trecut foarte multi ani de atunci asta pentru ca te-ai implicat enorm de mult in relatia respectiva ea este un reper pentru viitor,la fel si pentru o fata ea incerca sa repara trecutul, cu toti incercam sa reparam trecutul nostru, din pacate nu vom reusi niciodata pana nu acceptam ca nu suntem perfecti si ca nimeni nu-i perfect, femeile vor sa scimbae barbatul, barbatul se simte jalnic cand observa asta, el se crede de nescimbat, asta e pareea mea ca noi nu ne acceptam defectele noastre nici a persoanei care o iubim, nu recunoastem ca suntem animale si suntem ca ele actionam irational, emotional

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca esti foarte tanara si la prima dragoaste, marturesc ca e mai greu!
Daca gasesti pe cineva gata sa te asculte, sa te inteleaga si sa iubeasca mai mult treaba e ca si rezolvata...

| LoveSleep a răspuns:

Nu, e imposibil.
Toți ăștia care sunt căsătoriți, în întreaga lume, n-au avut decât o relație, n-au trecut prin despărțiri ca până la urmă să găsească marea "dragoste".
Deci, nici vorba, timpul nu poate șterge așa ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Cred ca ori esti Gica contra ori esti cel putin oligofren.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești atât de inteligent.
Ce cauți pe site-ul ăsta? Fugi și deschide ușa că vin cei de la NASA.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Ok. Deci oligofren.

| R0R0 a răspuns:

Poate da, poate nu.
Depinde de cat de uriasa este

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal. Mai ales.
E parfum.

You'll find another.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

da, dar nu e important să uiți, ci să-ți amintești fără durere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timpul nu rezolva nimic. doar daca incepe sa te afecteze din ce in ce mai putin doar asa sa treaca. daca stai si te gandesti mereu, pot trece si 3 vieti ca nu rezolvi nimic

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da. Intervine uitarea.
Atatia oameni si-au pierdut chiar diversi membri de familie, ce crezi ca n-au mai mers inainte? Dar niste despartiri de 2 lei. Pana la urma aceste despartiri rezulta in urma unor deceptii. Deci ceva neplacut. Omul are capacitatea de a uita ce nu i-a placut ca s-a intamplat in viata sa, chiar daca candva parea ca e ceva bun. E natural sa uiti ce nu-ti place. Altfel, medicatie si consult specializat. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde acum. sunt unele despartiri care se uita in timp sau imediat, sunt unele despartiri care persoanele dau in nebune cronica. atunci numai uita ca numai este cine sa uite laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are si timpul rolul sau, dar baza esti TU! Ideea ca sa trebuie sa treci peste, sa nu-ti mai pese de ce a fost. Poti sterge pe cineva din minte, da' din suflet nu. N-ai cum sa stergi anumite intamplari neplacute din minte(alea nu mai ies), trebuie doar sa-ti bagi picioarele in ele!

| CristinaSNC a răspuns:

La mine treaba cu timpul incepe sa functioneze. La un momendat te vei obisnui cu idee si o sa cauti o alta iubire.

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Da poate

| PsihopatX3 a răspuns:

Timpul rezolvă orice.