| TeckTonik997 a întrebat:

Cum scap de prima iubire? Am fost impreuna 2 ani, o iubesc de vreo 4 ani, nu prea m-a atras alta fata de cand aveam vreo 13 ani... doar pentru ea am ochi, dar mi-a ajuns, cale de impacare nu exista. Vreau sa scap! Din pacate suntem colegi de clasa si sunt fortat sa o vad in fiecare zi. Nici nu mai pot dormi noaptea decat daca sunt foarte obosit iar daca adorm visez tot felul de amintiri impreuna sau alte lucruri frumoase tot cu ea...

19 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O vorba din popor zice: "cui pe cui se scoate". Cauta alta si gata.

| Dariusuu a răspuns:

E simplu. Ai o obsesie pentru ea şi gata. Abţine-te să te mai gândeşti la ea mereu şi găseşte o ocupaţie drăguţă.

Ieşi la plimbare cu prietenii şi programează-ţi întâlniri cu diferite fete.
E dificil să scoţi pe cineva din suflet când acel ceva ocupă o mare parte din el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aww sad. Cât de drăguț. și trist în același timp. Dacă o iubești atât de mult, de ce vrei să scapi de ea? Doar pentru că nu există cale de împăcare? Nu știu ce s-a întâmplat între voi doi, dar cred și chiar o fac, că dacă vă iubiți cu adevărat, vă veți împăca. Dacă citatul "unele suflete sunt menite să fie împreună" atunci sufletele voastre o fac.
Nu ai cum să oprești asta, iar faptul că sunteți colegi compensează faptul. N-o să-ți spun să-ți petreci timpul cu altele în speranța de a o uita, din simplul fapt pentru că nu cred în așa ceva. Conform spuselor tale, dacă într-adevăr ți-a ajuns și vrei să "scapi". vezi-ți de viața ta și mergi înainte, nu tânji după trecut și nici nu-ți dori să ajungi undeva unde ai mai fost deja. Eu. ți-o zic din experiență proprie. Tot colegi de clasă am fost iar faptul că-l vedeam în fiecare zi mă rodea pe dinăuntrul, norocul meu a fost că a fost de sfârșit de an, dar și la liceu am avut surpriza să fim împreună, doar în clase diferite. A fost într-adevăr greu și dureros, dar păna la urmă, nu are niciun rost să lași garda jos. Toate nopțile de lacrimi, toate visele cu acea persoană și toate amintirile o să se repete la nesfărșit până-i pierzi șirul, dar o să treacă toate. Și poate cine știe? Poate îți vei găsi pe altcineva, mai devreme sau mai târziu. Ți-am spus, dacă e true love, o să vă împacați într-un târziu, iar dacă nu, n-a fost să fie. Lumea nu se termină aici, ok? Toate motivele astea te vor face mai puternic.

| TeckTonik997 explică (pentru anonim_4396):

Toata vara nu ne'am vazut, m'a mintit ca e ft grav bolnava, m-a inselat si am batut-o... crezi ca ne mai impacam? eu nu cred si nici nu am de gand...

| anonim_4396 a răspuns (pentru TeckTonik997):

Păi n-aveam de unde știi ce se întâmplase între voi. și oricum, am mers pe principiul *Dacă e dragoste adevărată, oriunde ați merge, orice ați face, într-un sfârșit, vă veți împăca*.
În aceste circumstanțe, ea a greșit. Nu tu nu trebuia s-o bați, greșiind și tu la rândul tău. Ce credeai că rezolvi bătând-o? Trebuia să vorbești cu ea, să te cerți, să-i spui tot ce simți, iar dacă ea n-ar fi înțeles asta, nu te merită. Faptul că ea ți-a făcut rău, îți face treaba de a o uita mai ușoară.

| TeckTonik997 explică (pentru anonim_4396):

Imi spui un id mess, facebook etc... poate ma poti ajuta mai mult... vad ca esti utilizator junior pe TPU si nu stiu daca poti trimite mesaje aici.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TeckTonik997):

Https://www.facebook.com/allle.xx3

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru TeckTonik997):

Te-ai milogit la toata lumea sa te ajute in privat, ai pus vreo 8 intrebari pe aceeasi tema.Nu vezi ca esti penibil, plangi mai ceva ca o muiere.Nu mai sunt fete, te-ai insurat cu ea si te-a parasit ce te apuca? Faci de rusine barbatii.Ea asa face? E mai tare ca tine sau cum?

| TeckTonik997 explică (pentru ȘefuLaValută):

Nu am plans deloc, face mai rau, mmm toate care le cunosc is curve si nu prea ma atrag astea ieftine... asa ca de aia ma simt aiurea...cred happy

Răspuns utilizator avertizat
| PreaTareღ a răspuns:

Va trebui candva sa ii zici, fii bland.

| TeckTonik997 explică (pentru PreaTareღ):

Ce sa'i zic?

| PreaTareღ a răspuns (pentru TeckTonik997):

Trebuie sa zici incetisor, sa-i spui ca nu merge, nu simti la fel ca si ea

| TeckTonik997 explică (pentru PreaTareღ):

Pai ne'am despartit de 1 saptamana... ideea e, cum o uit?

| PreaTareღ a răspuns (pentru TeckTonik997):

A! Pur si simplu hoobyuri, si incercarea de a cauta alta iubita

| Lothar a răspuns:

Ca sa scapi de iubire trebuie sa ai parte de una si mai mare decat cea precedenta.
Fa ti un hobby, si asta ajuta

| hiImAdam a răspuns:

SPune-i sa se mute la alta scoala :o

| anonim_4396 a răspuns (pentru hiImAdam):

Daaa. și pe lângă faptul că sunt și certați. cu siguranță ar face-o. *** logic laughing

| TeckTonik997 explică (pentru hiImAdam):

M'as muta eu da' nu prea am unde decat daca dau diferente si mai e mult pana in ianuarie...