| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap de purici? am avut un pisic.si acum mi.au ramas doar puricii de la el.cum scap de ei.stau la bloc. pisicu l.am dat cuiva.

4 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Pai primul lucru: dezbraca-te. Pune hainele in masina de spalat si spala-le. Tu ar trebui sa faci un dus si ti se vor duce si puricii, si mancarimile. Dupa ce faci asta, da cu aspiratorul in toata casa pentru ca exista purici peste tot, apoi da cu o solutie pentru purici(se gaseste in comert).

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu faci nimic cu spalatul, nici cu solutia. Am bagat un exemplar in clor nediluat si a a trait in jur de o ora, inotand in voie. Solutie am luat si eu diluata cu apa si data prin camera nu stiu cate zile, rezultatul purecii au disparut o perioada, dupa care au aparut iar. Inca mai caut o solutie, singura ar fi incinerarea camerei si redecorarea ei de la zero.

| aaaaneeee a răspuns:

Si aceasta intrebare nu isi are locul la " Dragoste & sex " rolling eyes