| BodoGenn a întrebat:

Salut,stiti cumva cum scap si eu de puricii de pe caine?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Da, este bun, eu doar pe el il folosesc, dar sper ca nu ii faci baie cu o saptamana inainte si cu o saptamana dupa ce ai pus picaturile pentru ca nu isi face efectul maxim.

10 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Se gasesc solutii ( pipete sau picaturi, cum sunt parakill sau frontline) in 2-3 zile scapa de purici.

| BodoGenn explică (pentru LaLaura):

Yeessss,parakill le dau eu...o fii bun? sper sa se faca bine ca asa de mult imi plac...mai trebuie sa le dau cu picaturile peste 4 saptamani.

| BodoGenn explică (pentru LaLaura):

Nu le fac baie ca sunt micuti, au doar o luna si mi-e foarte frica sa nu raceasca...mersi mult de tot, si scapa? chiar ieri i-am dat cu picaturi ca avea cam multicei.

| LaLaura a răspuns (pentru BodoGenn):

Da, scapa in 2-3 zile.

| BodoGenn explică (pentru LaLaura):

Dar daca, tot va avea purici? mi-e foarte frica...

| LaLaura a răspuns (pentru BodoGenn):

Nu v-a mai avea purici, daca ai respecat cum scrie pe prospect, puricii o sa moara cat de curand.

| BodoGenn explică (pentru LaLaura):

Hey,mersi mult...chiar nu mai au.

| LaLaura a răspuns (pentru BodoGenn):

Nu ai pentru ce, ma bucur ca nu mai are.

| LaLaura a răspuns (pentru BodoGenn):

Da, este bun, eu doar pe el il folosesc, dar sper ca nu ii faci baie cu o saptamana inainte si cu o saptamana dupa ce ai pus picaturile pentru ca nu isi face efectul maxim.

| AndreiTudose a răspuns:

Exista un sampon "max biocide shampoo". Ii face baie cainelui si il speli cu acel sampon. Te anunt ca dupa ce ii faci baie si incepe sa se usuce blana, il va manca putin pielea, dar asta se intampla mereu. Garantez eu ca cainele tau o sa scape de purici.

| BodoGenn explică (pentru AndreiTudose):

Bun si cat costa si unde-l pot gasi?