| sweetphiIosophy a întrebat:

Cum scapi de dependenta de masturbare?

12 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Prin SOMN. Te culci si gata.laughing

| Blueberry8 a răspuns:

laughing) iti gasesti un partener/o partenera

| Saya666 a răspuns:

Nu te mai gândești la chestiile de genul sau
Îți faci relație

| Emilian65 a răspuns:

Nu te mai masturba si curand vei scapa.

Răspuns utilizator avertizat
| alina2k18 a răspuns:

Faci sex cat mai multwinking

| llleo a răspuns (pentru alina2k18):

Păi trebuie să ai și cu cine, Alina. Corect?

| Miruu123 a răspuns:

Te masturbez din cauza hormonillr si doritei de a face sex.Gaseste-ti o partenera/partener sau mergi la curve

| Donsavas a răspuns:

Renunți la a te mai uita la porno si încerci să ti ocupi mintea cu altceva înafară de a ti imagina scenarii pornografice după care sa te poti masturba.

| Simonaboda69 a răspuns:

Simplu iei mana de pe baros si pui man-a pe carte

| doctorandus a răspuns:

Nu există vreo luare de poziție oficială a Organizației Mondiale a Sănătății, Asociației Medicale Americane, Asociației Psihiatrice Americane, Cochrane sau Asociației Psihologice Americane din care să rezulte că adicția de sex/porno/masturbare ar fi un diagnostic valabil.

| ErnestFrancisc a răspuns:

Faci laba