| KittyScarlett45 a întrebat:

Cum se manifesta un baiat cand place o fata? Va rog, dati raspunsuri cat mai clare si mai plauzibile, Funda!

10 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Interesant, stiu fetele ce e in capul baietilor! Eu iti dau un raspuns mai precis: nu exista un tipar dupa care sa se comporte un baiat atunci cand "place" o fata.
Deja simt ca vorbesc la nivelul unor persoane care nici nu au ajuns la liceu dupa cum se exprima, de aceea voi incerca sa fiu mai exact.
Ceea ce voi numiti placere e doar o atractie de moment, de cele mai multe ori FIZICA. Pur si simplu in subconstientul lui se produc niste conexiuni: "ea a zambit, tu esti barbat, ea e femeie, sexuri opuse...aha, sari pe ea!"
Unii ii spune fetei ce simt, isi arata afectivitate fata de ea incearca sa devina adevarati Romeo, altii mor de rusine si asteptand reactii si din partea ei, alti se impaca cu ideea ca e totul doar ceva de moment si nu are rost, alti o trag de par, o freaca cu zapada etc.
Fetele cum reactioneaza cand sunt atrase de un baiat? Au toate un singur tipar?

| neutrino a răspuns:

Ca si un catel aflat in calduri, se roteste in jurul tau, nu stie ce sa zica, si atunci cand deschide gura spune numai "perle".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa se manifesta
http://www.youtube.com/watch?v=-xNxtQWg9I4

| LittleBugsBunny a răspuns:

Incepe sa ii acorde atentie se intereseaza de ea de sentimentele ei o tachineaza se joaca cu ea glumeste rade si cel mai probabil nu va recunoaste ca doreste o rel cu o fata pana cand aceasta nu va spune prima da big grin

| schmoll a răspuns:

Daca e tupeist,te suna,te cauta,se ia de tine,iti pune piedica,te tachineaza,te supara,te enerveaza,iti face complimente, iti zambeste, daca e timid, probabil nu va face nimic, sau te va cauta virtual sa vorbitihappy

| CheLoo23 a răspuns:

Cand vine vorba de placut sau sa te indragostesti e foarte nasol e ca si cum te-ai pregati de operatie happy
nu stiu sa explic in cuvinte difera aceste sentimente daca vorbim despre Dragoste adevarata despre acele Sentimente Speciale nu ca ii dai prea multa atentie si bla bla bla happy
e diferit incepi sa o bagi in seama primul te uiti atent pe facebokul ei vezi si tu ce si cu cine vorbeste devi putin gelos cu toate ca nu sunteti impreuna.
incerci mereu sa ii dai acea atentie mereu ii oferi ajutorul si astepti cu nerabdare acea ocazie sa o poti invita in oras sau probabil la un suc sau cel putin sa o poti conduce acasa de la scoala
mereu cand te vei gandi la ea nu vei putea invata pentru matematica sau limba romana nu vei putea manca pentru ca te vei gandi doar la ea
e ceva special e ceva ciudat sa te indragosti cu adevarat in ziua asta crede-ma nu mai este ce a fost candva happy daca esti baiat si iti place de o fata si ai simptomele scrise de mine mai sus Prietene te respect si te salut esti un adevarat barbat happy

| Christian826 a răspuns:

Schmoll si little au derptrate asa fac toti baietie stiu ca as fac si eu

| krs20kriss a răspuns:

Buna! atunci cand un baiat te place in primul rand iti da toata atentia lui,iti face complimente,la diferite jocuri te alege doar pe tine, pe fb iti da like comm-uri dragute, iti da mesaje de noapte buna si buna dimineata, te tachineaza, iti pune porecle naspa, intelegi ce vreau sa spunwinking ..mult noroc

| KittyScarlett45 explică:

Este posibil ca baiatul, daca este mai mic cu un an decat fata, sa fie mai timid si sa nu se bage in seama cu ea? Sau nu are importanta varsta, ci tupeul?

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru KittyScarlett45):

Nu tupeul, ci respectul de sine. are incredere in el, se baga in seama si e dezinvolt, nu are, o cauta cu privirea, si traieste cu visele