| anonim_4396 a întrebat:

Cum se poate masturba o fata? Exista asa ceva?

Răspuns Câştigător
| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Cand te masturbezi, iti satisfaci singura nevoile sexuale. Cum baietii se masturbeaza facand l*ba (o freaca), asa fetele pot sa se frece sau chiar sa isi introduca obiecte in zona sexuala pentru asi provoca placere.

De curiozitate, cati ani ai?

| ChristinaGM a răspuns (pentru VaniLLaDeeJay):

13 in iulie fac 14

| XatomisX a răspuns (pentru ChristinaGM):

Pai si nu ai incercat sa te masturbezi si tu niciodata laughing?

35 răspunsuri:
| ZaineaM a răspuns:

Da-mi id-ul si nu mai ai nevoie sa te masturbezi rolling on the floor

| ChristinaGM a răspuns (pentru ZaineaM):

Idul meu? sa til dau?
vrei? cati ani ai? las ca til dau da sa ma bagi rapid ok? cristinutza.reut@yahoo.com

| ZaineaM a răspuns (pentru ChristinaGM):

Mai bine il dadeai prin mesaj ....ca asa lau vazut mai multiwinking cati ani am? 14

| athos01 a răspuns:

Normal ca se poate, iti masezi clitorisul, daca vrei sa mai vb da add la mrns_adrian

| ZaineaM a răspuns (pentru athos01):

Lasa sa nu mai dea addwinking laughing

| drhotzu a răspuns:

In niciuna din cele 10 porunci nu spune de masturbare... crestin tampit!
1. Eu sunt Domnul Dumnezeul Tau; sa nu ai alti dumnezei afara de Mine.
2. Sa nu-ti faci chip cioplit, nici alta asemanare, nici sa te inchini lor.
3. Sa nu iei numele Domnului Dumnezeului tau in desert.
4. Adu-ti aminte de ziua Domnului si o cinsteste.
5. Cinsteste pa tatal tau si pe mama ta, ca bine sa-ti fie si multi ani sa traiesti pe pamant.
6. Sa nu ucizi.
7. Sa nu preacurvesti.
8. Sa nu furi.
9. Sa nu ridici marturie mincinoasa impotriva aproapelui tau.
10. Sa nu poftesti nimic din ce este al aproapelui tau...

astea sunt! nu e nimic aici despre laba! singura referinta este acea pilda, care a fost interpretata de biserica crestina intr-un mod stupid in evul mediu cand sa faci sex din placere chiar si intre soti era pacat, cea cu taranul care isi imprastie samanta pe stanca, pe pamant uscat si morala era sa ceva de genul sa nu irositi samanta buna ccaccat la tava... dar asta este doar atat!
ASA CA LASA CRUCIFICAREA PENTRU ALTCINEVA! pentru ca desi sunt ateu convins te fac sah mat in ceea ce tine de docma, cutuma, si biblie. happy

| Adam_Adela_1974 a răspuns (pentru drhotzu):

Bravo,in sfarsit un personaj inteligent, m-a incantat ce ai scris, mi-ar place sa iti strang mana, m-a uns pe suflet

| drhotzu a răspuns (pentru Adam_Adela_1974):

Multumesc!

| Adam_Adela_1974 a răspuns (pentru drhotzu):

kiss

| drhotzu a răspuns (pentru Adam_Adela_1974):

E placut sa fii apreciat din cand in cand laughing
poate mi-o iau in cap laughing

| Adam_Adela_1974 a răspuns (pentru drhotzu):

Ei si, asta sa fie problema, esti apreciat pentru ca ai mintea buna, si pentru asta te admira lumea, ce e rau sa fi mandru de tine

| drhotzu a răspuns (pentru Adam_Adela_1974):

Aaa stai linistita ca am o parere mai mult decat buna despre mine happy
cred ca toate astea inteligenta si etc se datoreaza faptului ca sunt nascut inainte de 89... nu cu mult dau sunt din "generatia veche" de dinainte de internet... pe vremurile cand daca vroiai sa aflii ceva nou luai o carte, o revista de specialitate, etc.

| Adam_Adela_1974 a răspuns (pentru drhotzu):

Se simte diferenta extrem de tare, eu atunci terminam liceul

| drhotzu a răspuns (pentru Adam_Adela_1974):

happy
in 86? tare!

| Adam_Adela_1974 a răspuns (pentru drhotzu):

Nu tu, in 89, constanta

| drhotzu a răspuns (pentru Adam_Adela_1974):

Eee acum si cu 3 ani si fara 3 ani... hai sa spunem asa: cand ma nasteam eu tu erai in liceu big grin

| Adam_Adela_1974 a răspuns (pentru drhotzu):

Mergewinking

Răspuns utilizator avertizat
| Ahead a răspuns:

Au existat si inca exista diverse mituri despre masturbare, care merg de la minciuni gogonate – precum cea ca ar provoca orbirea, pana la minciuni cu aparenta de adevar – precum cea ca ar afecta viata sexuala normala!

In special, in societati conservatoare si traditionaliste, aceste mituri erau create si propagate, pentru a asigura o moralitate si un comportament "adecvat" tinerelor generatii. Morala rigida promova ideea conform careia sexualitatea trebuie renegata si controlata, corpul fiind esenta raului, sexul nefiind util decat pentru procreare, iar masturbarea in special fiind considerata un comportament deviant. Dorintele sexuale normale trebuiau reprimate si ignorate pentru a te putea declara un "cetatean model", curat si moral.

Astazi, aceste mituri inca exista si sunt utilizate de catre unii parinti traditionalisti, care nu accepta sexualitatea copiilor lor si ii hranesc cu diverse aberatii pentru a-i opri sa si-o exploreze. Din pacate, de multe ori acesti parinti si-au reprimat la randul lor sexualitatea, confruntandu-se astfel cu frustrari absolut inevitabile in aceste conditii, frustrari pe care le vor provoca si copiilor. A-ti nega sexualitatea, a nu o explora, a-ti privi dorintele naturale ca fiind "murdare" si inadecvate, are efecte negative in dezvoltarea fizica si sexuala armonioasa. Copiii care cresc considerand ca dorintele lor sunt anormale si ca sexul este un lucru rau pot ajunge adulti frustrati care au dificultati in mentinerea unei vieti sexuale satisfacatoare.

| Adam_Adela_1974 a răspuns:

S-au inventat vibratoare, toata lumea a auzit de ele

| Adam_Adela_1974 a răspuns:

In ce era traiesti tu, pe cine mai intereseaza poruncile, intre timp s-au mai desteptat oamenii dar se pare ca mai sunt si reminiscente

| numaiuna a răspuns (pentru Adam_Adela_1974):

Spune-mi si tu...de cand s-au schimbat poruncile lui Dumnezeu?

| Mαdαliηα a răspuns (pentru Adam_Adela_1974):

Cred ca tu esti cu capu. [ O spun fara rautate ] dar daca tu numesti " Desteptaciune " ca un copil de 14 ani sa se masturbeze. esti stricata la cap fat-o nu toata lumea gandeste ca tine sau ca mine. vad ca, curvele se tot imultesc! La jalea cu voi o.O [ Daca o sa ma intrebi cati ani am, iti spun ca am 14 ] happy Mult noroc la masturbat!

| cmihai98 a răspuns (pentru Mαdαliηα):

Da si este oo itrebare cam penibila
ce de parca fetle acum nu mai siu ce-i aia ****

| Mαdαliηα a răspuns (pentru cmihai98):

De intrebare nici nu mai zic -_-" Ma aptin! E treaba lor ce fac. Nu ma intereseaza atata timp cat sunt sigura ca nu " Practic spotul asta " laughing laughing

| ChristinaGM a răspuns (pentru Mαdαliηα):

Da nu am de gand sa fac asa ceva doar ca eram nelamurita am vazut o intrebare de genu asta si eram curioasa daca se poate Doamne fereste ce aveti in cap la varsta asta sa fac asa ceva sunt fata cuminte

| Mαdαliηα a răspuns (pentru ChristinaGM):

" Iubita " Nu am spus ca faci tu laughing... Am spus ca unele " persoane " daca se pot numii asa sunt de acord sa faca asa ceva un copil. Si sa stii ca nu e frumos sa faci la nici o varsta nu ne'aparat la " varsta asta " La baieti mai " merge " dar la fete. e josnic. dar tu poti sa faci ce vrei! love struck

| Adam_Adela_1974 a răspuns (pentru numaiuna):

Sorry,sunt atee, nu ma intereseaza poruncile nimanui

| Adam_Adela_1974 a răspuns (pentru Mαdαliηα):

Stai linistita ca urmezi si tu

| Mαdαliηα a răspuns (pentru Adam_Adela_1974):

Eu? Niciodata fata draga. Din curiozitate, cati ani ai?batting eyelashes

| alexion2000 a răspuns:

Nuuuuuuuu logicc doar daca faci sex sau asa ceva :*