| ZambeteBucuroase a întrebat:

Cum se poate masturba o fata in afara de bagarea ceva in p***a?

Răspuns Câştigător
| pisicutzamik a răspuns:

Tipul I – Cu ochii in tavan

6 tehnici de masturbare: tu cum o faci? Este pozitia in care femeia s-a obisnuit de secole incoace sa-si primeasca portia de penetrare. Probabil si de aici popularitatea coplesitoare a acestea pozitii: 73% din femeile care se masturbeaza isi mangaie zona genitala cu mana in timp ce stau intinse pe spate. Exista variatiuni pe aceasta tema care presupun folosirea obiectelor contondente si/sau trepidante, dar ideea de baza ramane stabile: rotile in sus, mintea la distanta si mainile la subsol.

Va voi oferi la fiecare tip de orgasm cate o marturisire desprinsa din paginile cartii despre care am vorbit. Recunosc, le-am ales intentionat!

Baba si vibratorul

"Da, imi place sa ma masturbez, cateodata planuiesc acest lucru si abia astept sa am ocazia sa-l fac. Dar e doar din ratiuni fizice, zilele astea, ca si perioadele in care iubitul meu ar fi plecat. Acum imbatranesc (am saizeci de ani) si ma masturbez atunci cand simt nevoia de asa ceva. Am incercat mai multe feluri de stimulare, mai ales in ultimii ani, dar cred ca m-am oprit la tehnica vibrator-pe-clitoris, pe care-l inchei imediat ce ating punctul culminant. Cu degetul: imi folosesc degetul mijlociu. De asemenea, gumele de la creioane erau placate cand eram foarte tanara, pentru ca pareau potrivite pentru clitoris. Pot sa-mi aduc aminte si de momentul in care am folosit o miscare de ciupire a clitorisului".(Raportul Hite. Noul studiu Hite despre sexualitatea feminina, Shere Hite, editura Nemira, 2008)

Tipul II – Broscuta

5.5% dintre femeile care se masturbeaza prefera sa se intinda pe burta folosind aceleasi tehnici ca suratele de la tipul I, insa cu deosebirea ca majoritatea reprezentantelor timpului I prefer sa-si tina picioarele apropiate, spre deosebire de primele care le arunca in stanga si respectiv in dreapta.

Zburand spre orgasm

"Secventa: imi pun un prosop pe pat, pun vibratorul pe el, cu pulsatorul indreptat in sus (pulsatorul are o cupa de cauciuc de aproximativ...

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii ca tot corpul este conectat la creier desi orice mangaiere fina provoaca placere nu doar penetrarea,chiar si imaginatia provoaca orgasm, gandeste intens, elibereazati mintea, imagineazati ceva erotic si daca ai imaginatie bogata cu niste mangaieri vei obtine si orgasme

cel mai sexual organ nu e vaginul, punctul, clitorisul si creierul, totul ce simntim este doar o iluzie creata de creier pe bune

| CryChristiAN a răspuns:

Dragule, in primul rand invata sa vorbesti civilizat si corect! Nu se pun asemenea intrebari pe un asemenea site.
Dar ai trecut la toate materiile? Nu ai de invatat pentru BAC, examen etc?

| HellGirl666 a răspuns:

Cu mașina de spălat.

| Ycu a răspuns:

O sa incep o campanie in sensul asta zau,
Fii atent, te trezesti la 7 dimineata, dai pe Disney Channel, te uiti la Mickey Mouse, si te invata el cum sa folosesti MickUnealta Secreta, toate cele bune, nu fii naiv Mos Craciun exista.

| aflavius a răspuns (pentru Ycu):

Ycu ca prost mai esti. Tu te uiti la mikey mouse? Ce papa-lapte mai esti.

| danifx2 a răspuns (pentru Ycu):

Foarte tare asta laughing

| Ycu a răspuns (pentru aflavius):

Este doar un sfat dat catre copii de 12 ani care intreaba TPU si intreaba care-s tipurile de masturbare feminina, si ei nu stiu cum ii cheama, si e valabil si pentru tine deoarece esti un alt copil frustrat care jigneste fara a cunoaste. Toate cele bune.

| aflavius a răspuns (pentru Ycu):

Ce ma? Vai daca ai locui in oras cu mine ce bataie ti-as trage

| Ycu a răspuns (pentru aflavius):

Si in ajun va dati smardoi pe net happy. Lasa frate bate pe cine vrei, sper sa iti aduca Mosu` si niste catuse sa ai cu ce sa te legi. Craciun fericit alaturi de cei dragi.winking

| hotdesire a răspuns:

Te poti masturba extern. Iti masezi clitorisul pana ai orgasm.

| ebolala a răspuns:

Incearca cu jetul de la dus

| pitziimitztii a răspuns:

In gura... poate! hmm...