| amalia_4709 a întrebat:

Cum se scot banii de pe un card? Pls, explicati-mi pas cu pas.

4 răspunsuri:
| fgch a răspuns:

Se introduce cardul, se baga pinul...Si dai extragere big grin.Introduci suma dorita si apesi"Da" sau "OK".

| lolli_4147 a răspuns:

Bagi cardul in bancomat,introduci codul PIN,alegi optiunea"extragere numerar",introduci suma,vei fi intrebata daca doresti chitatnta, alegi "da" sau "nu", cum doresti.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde de banca la care ai cardul. In primul rand introduci cardul in bancomat cu banda magnetica (aceea neagra) in partea dreapta, jos. Apoi urmezi instructiunile ce iti apar pe ecran.
Spre exemplu la BCR tastezi codul PIN(ai grija ca nimeni sa nu-l mai afle si nimeni sa nu mai fie pe langa tine cand il tastezi - ma refer la persoane straine) si apoi ai de ales intre a-ti verifica soldul, a scoate bani si alte chestii la care nu le-am dat nicidata importanta.
Daca vrei sa vezi cati bani ai pe card, dai INTEROGARE SOLD si apoi CONT CARD DEBIT
Daca vrei sa scoti bani direct, dai RETRAGERE NUMERAR, apoi CONT CARD DEBIT si iti alegi suma sau tastezi alta suma. Nu uita sa-ti ridici cardul si banii!
La celelalte banci nu mai stiu ca nu am folosit de ceva timp decat card BCR.