| Rayyaaa a întrebat:

Cum se simte cand faci pentru prima oara sex?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Binisor sau chiar foarte bine, daca baiatul are grija sa-ti faca un preludiu foarte bun, sa te excite, ca sa nu simti durere, ci placere.

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care fata care urmeaza sa fie dezvirginata niciodata NU a practicat masturbarea intravaginala prin asa numita si cunoscuta metoda a ''degeticii'' incat canalul vaginal sa se fi largit chiar si putin, pana in momentul in care este intretinut primul act sexual real, cel de dezvirginare primul act sexual va fi foarte dureros.(si imposibil de a fi uitat vreodata)
Se poate afirma fara cea mai mica teama ca raspunsul ar putea fi gresit, ca durerea resimtita in momentul penetrarii vaginului cu totul inca intact, este de obicei, atroce, groaznica sau chiar insuportabila. Bineinteles ca senzatia de durere extrema NU apare in toate cazurile existand si unele exceptii. Dar in general scenariul este mereu acelasi chiar si in situatia in care preludiul a fost facut ''ca la carte'' si chiar si daca partenerul este extrem de tandru si grijuliu dar din nefericire pentru fata virgina, el face parte dintre cei care sunt mai bine ''dotati'' si o au si putin mai groasa. Multa sanatate!

| sofisis a răspuns:

E...ciudat. E putin invaziva senzatia si dureaza putin sa te acomodezi cu ideea...

| alina2k18 a răspuns:

Naspa si nasol pentru noi fetele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place cum primele doua raspunsuri se contrazic total. laughing
Totusi, tu trebuie sa intelegi ceva din asta: diferă în funcție de niste factori.
In orice caz, daca există iubire, nu poate fi rău. Sau oricat de rău ar fi, tot e bine ca esti cu el/ea, deci nu există eșec.

| Katie1356 a răspuns:

Depinde de la om la om, unii pot descrie drept dureros, altii drept placut primul act sexual. La fel cum suntem fizic diferiti, la fel sunt si senzatiile pe care le simtim.

| Alexyne a răspuns:

Pentru unele e okpentru altele e dureros...depinde de la persoana la persoana. Mie nu mi-a placut prima data, m-a durut si am plans.