| unknownboy a întrebat:

Cum v-ati simti daca toti v-ar spune mai direct sau mai pe ocolite ca nu insemni nimic pentru ei? Aici includ familie, prieteni, iubita, etc.

Răspuns Câştigător
| Paulla a răspuns:

Tradata, abandonata.
Cam asa m-as simti. Dar, ca de obicei, mi-as reveni repede probabil as renunta la "prietenii" aia, si la iubit.
Cat despre familie, nu o poti schimba dar clar m-as indeparta(mai mult decat sunt deja) de ei.
As cauta alte persoane in care sa-mi pun increderea.
Cat despre membri familiei, prieteni si/sau iubitul, daca ar realiza ca au gresit si ar dori sa-si ceara scuze vreodata, vor avea multa munca de convingere. Nu iert niciodata in totalitate. Oamenii nu merita o doua sansa, oamenii nu se schimba niciodata. Mai tarziu sau mai devreme, vor repeta greselile din trecut.
Acum evident, depinde si cum ar spune ca nu le pasa de mine.
La un moment de nervi si eu pot spune ca nu-mi pasa deloc, sa zicem, de fratele meu. Dar ar fi doar o minciuna spusa cu intentia de a rani pe cineva. Ii poti ierta daca ti-au aruncat tot felul de vorbe dure la nervi, mai rau e daca iti demonstreaza ca nu le pasa. Atunci, nu mai merita a doua sansa. Poate in timp, ii vei putea ierta, dar nu vor castiga niciodata increderea pe care au pierdut-o.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Una, le mulţumeşti că au fost sinceri cu tine şi doi, te întrebi ce este cu tine de nu te poţi încadra în societate, familie, etc!
Pa, pa.

| Pho3nix a răspuns:

Din familie e mai greu, e diferit.
Dar daca mi-ar spune prietenii sau iubita asa ceva, as disparea imediat din viata lor. Invizibil si punct. Ca si cum n-as fi existat niciodata pentru ei.
Si merg inainte si imi vad de treburile mele.

| LifeInColors a răspuns:

Sincer, nu pot zice ca m-ar lasa indiferenta, m-ar afecta mult. Acuma, depinde si de caracter,.eu is mai sensibila.

| LauraMarshall a răspuns:

Nu mi-ar pasa pentru ca noi oamenii de multe ori prea dramatizam totul si cadem capcana a propriilor idei, uneori gresite.

| LauraMarshall a răspuns:

Ce intrebari de **** pui apropohappy