| anonim_4396 a întrebat:

Cum va dati seama voi, barbatii, ca EA este femeia pe care o iubiti/ati iubit-o cu adevarat si o considerati cea mai mare dragoste a vietii voastre? Si de ce daca acea relatie cu EA se termina, intreaga voastra viata se zdruncina in halul asta de afecteaza pe toti cei din jurul vostru inclusiv viitoarele voastre aventuri/iubite? de unde stiti voi ca nu veti mai intalni o dragoste la fel de mare, sau de ce nu, poate mai mare, si mai "adevarata"? Enigma pentru mine...

2 răspunsuri:
| mdaaa a răspuns:

Pentru ca sunt anumite etape in viata cand "iubirea"are cu totul alte semnificatii, toti avem o prima iubire, o asa numita dragoste adevarata dar in fond sunt doar cuvinte pentru ca o mare iubire nu se termina, e vorba de a avea un reper la care sa raportam viitorul desi teoretic si practic nici o iubire nu va semana cu cealalta, deci niciodata nu o sa iubesti la fel, dar vei iubi mai mult sau mai putin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmm...am stat multi ani cu ea, si am iubit-o nespus, in atatia ani mi-am dat seama ca ii iubesc si defectele si orgoliile si totul, chiar de imi era mie rau. Cum stiu? simplu, acum orice fata o compar cu ea si niciuna nu mi se pare peste ea.