| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cine este intr-o relatie, are prieten / prietena. Cum i-ati zis persoanei iubite, in ce imprejurimi ca doriti, daca si ea doreste sa fie iubita voastra / iubitul vostru, o / il iubiti? Nu stiu cum sa procedez, sa n-o dau in bara. Ii arat ca o iubesc prin fapte sau vorbe?

Multumesc

4 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Se intampla pur si simplu! Invit o pe undeva! Daca si are aceleasi sentimente pentru tine. vorbele tale sunt de prisos!

| Aeri a răspuns:

Actualul meu prieten a m-a văzut de vreo 3 ori, a făcut rost de numărul meu de telefon, m-a sunat în prima zi de Paşte anul trecut, şi mi-a zis aşa:
- Te-am văzut, mi-ai plăcut, vrei să ne vedem să ne cunoaştem mai bine?
- E obligatoriu? laughing L-am întrebat
- Da! laughing

Şi am acceptat, şi uite aşa a trecut un an.
Concluzie - cât mai ingenios, şi cu curaj!

| UngUrU777 a răspuns:

Fapte apoi vorbe! Eu am stat 2 saptamani si am lingusito am facut-o sa se simta bine si bum m-am dus la ea si am zis : Ralu...sti eu te iubesc mult, si mi-as dori sa te fac fericita si sa am grija de tine toata viata! si a acceptat

| tarqilla a răspuns:

Pentru inceput prin vorbe..adica o poti sa ii ceri nr de tel si daca ti.l da e un pas pe care ea il face spre tineprin SNSuri ai putea sa ii spui, la sfarsitul conversatiei ca o pupi..si daca ea te intreaba unde ai putea spune (daca ai putin curaj) ca ai vrea sa o saruti si vezi ce iti zice..sau poti sa ii spui direct in fata ca o placi dar iti trebuie foerte mult curaj