| anonim_4396 a întrebat:

Cum va imaginati o seara romantica, alaturi de iubitul/iubita voastra?
O masa in mijlocul naturii, inconjurati de flori frumoase, deasupra luna si stelele stralucind pe cer. Un vinticel domol si mireasma noptii. Pe masa doua luminari aprinse si un trandafir de un rosu aprins. Si fireste pentru fiecare cite o strachina de fasole rolling on the floor

Răspuns Câştigător
| Krina a răspuns:

Pt mine o seara romantica nu inseamna ceva anume, nu se poate defini.Nu e neaparat o cina romantica, nici o plimbare sub clar de luna... CI, doar eu, el si infinitul. Iubirea si romantismul sunt atat de subiective... nu se pot defini.

22 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Bro, ce-ar fi sa cauti un producator, sau regizor mare, poate zace in tine un geniu nedescoperit - pe bune! - si e pacat sa nu te fructifici! Incearca, eu iti tin pumnii, pentru ca si eu am idei, dar sunt deja pe drumul din nume!>>>...

Anna
| Anna a răspuns:

O plimbare seara in parc, doar eu cu el, tinandu-ne de mana...romantic,nutongue?

lolita
| lolita a răspuns:

laughing intotdeauna incercam sa avem o cina romantica, ce ai specificat tu la inceput asta este in restaurant dar si acasa cinam intotdeauna cu masa preparata frumos, cu lumanari cu muzica, cu un vin bun, si cu mancare buna, asta daca imi iese reteta. laughing

cami
| cami a răspuns:

In copilarie ti-a placut Eminescu, nu happy?
imi imaginez foarte placuta aceasta ambianta. o masa rotunda, cu o fata de masa de un alb impecabil, brodata cu dantela pe margini, scaunele imbracate in casmir de-o nuanta usor cafenie, tinuta noastra va conta enorm intr-o asemenea imprejurare.nelipsita rochie elganta+ pantofi cu toc, gen 12 cm, fracul lui, care trebuie sa fie placut armonios cu pantofii de lac. Muzica in surdine, este de asemenea si ea importanta.as dori o melodie gen Mozart sau Beetoven.happy lumanarelele parfumate...sticla de sampanie si paharele cu picior.hee hee cred ca sunt vitale unei asemenea seri.
asa mi-as imagina eu o seara romantica, sunt in zodia fecioarei, iar noi suntem foarte minutioase si atente la detalii.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Pentru mine o seara romantica nu inseamna neaparat ambienta aia de...basm.
O seara romantica poate fi si o seara plina de discutii profunde si sentimentale... discutii ce se termina doar cu mangaieri si sarutari...nu neaparat dragoste. Nu sunt prea romantica din fire... dar eu in general romantismul il simt ca niste fluturasi in stomac.Indiferent ca sunt la a 3a intalnire sau la a 10-a luna impreuna.

auran
| auran a răspuns:

Merge si cum spui tu dar, lipseste ciolanul afumat din strachina de fasole

Janina
| Janina a răspuns:

O seara cu iubitul, liniste, si lumina difuza..restul se improvizeaza

| ioanaa a răspuns:

Imi place cum ai inceput. sfarsitul e caracteristic "Bro" big grin
Cat despre mine. nu sunt asa romantica, sau poate nu am avut parte de chestii ingenul asta si de asta. mie lucrurile marunte si simple mi se par mai romantice. simplul gest de a-mi da un baiat parul din ochi, il face sa creasca mult in ochii mei happy Sunt anumite detalii carora le dau importanta, nu unor situatii. Nu stiu daca m-am facut inteleasa.

| ioanaa a răspuns:

Foarte frumos a raspuns Emilhee hee

| Crisu_8081 a răspuns:

Flori... ce dreq, suntem in gradina?! luna si stele... daca e innorat afara ce fac? si daca e tornada si nu vant, ce se intampla? 2 lumanari aprinse... da' ce dreq suntem la mort? si de ce trebuie' sa fie numai un trandafir rosu? poate eu vreau albastru.de la fasole borasc pentru ca nu pot scoate gaze pe tzeava de esapament...deci,mai bine gatesc eu ceva si pregatesc o masa super-faina si apoi ne mutam in patul comod si plin de petale de trandafir.si scoatem din dulap cel mai vechi vin pe care il avem...cum suna?big grin

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Daca la final, mai gaseai si un magar care sa cante duios, cred ca aveai un happy-end demn de Radu Gabrealaughing

| anonim a răspuns:

O seara romantica este o seara petrecuta in bratele iubitei. iar simpla ei prezenta face ca totul sa devina romantic.

| bibitza a răspuns:

Hmm... dragoste in mare :X cea mai romantica seara ar fi aceasta pentru mine...in rest...plimbatul cina oriunde si oricum am facut big grin... dar dragoste in mare... :-

| dEutSa_8892 a răspuns:

O plimbare pe malu` marii, privind rasaritul, doar EU si EL.day dreaming in mijlocul unei inimi enormeeeeeeee...si un foc langa noi day dreaming

Da` daca baiatul stie sa fie romantic, nu ne my trebuie si o atmosfera aceea magica, pentru ca ce se creaza la un moment dat intre NOI DOI este MAGIC :X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ioana ce pot sa spun? Nu ma pot abtine, cred ca mi-am ratat cariera si ar fi trebuit sa regizez comedii, pentru ca ma doare capu de cite-mi traznesc. La servici colegii ramin incremeniti cin "bag" cite o chestie de genu' asta big grin
valimocanu05 m-am grabit si dupa ce "i-am dat drumu" si l-am recitit, mi-am dat seama ca mai puteam adauga cite ceva sa-l fac si mai de coma laughing Da' mi-a placut ideea unui contrast devastator intre un inceput sublim si bolovanu' care-ti sparge la sfirsit capul rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Neaparat iubita? pai, o tipa trasnet, imbracata sexi cu un tanga pe ea, si un sutien lipsa si sex cat cuprinde. ea in genunchi si eu in picioare.sa ma scuze fetele simandicoase.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Nobody bun raspunsrolling on the floor))
Bro..bestial sfarsitrolling on the floorDupa ce mancati fasolea sa inceapa o simfonie de...laughing)))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Începutul este promițător dar este comico-tragic finalul dat de tine.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De fapt nu ma gandeam la ceva in mijlocul naturii ci intr-un restaurant elegant love struck cu muzica italieneasacalove struck love struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crisu tocmai de aia am zis de fasole, ca daca borasti de la ea, o sa fie si mai romantic. Ia gins=deste-te cum ar fi sa faci BEOOORH si o balta-n fata ta, nu ar fi asta o imagine mirifica? rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca o seara romantica este o seara in care cei doi indragostiti sunt impreuna si sunt fericiti de asta.prietenul meu vine acum din strainatate de sarbatori si culmea e si data noastra in care facem ceva timp impreuna.si chiar ma gandeam sa ii fac o seara romantica si placuta langa mine:Xshi mie langa el normal. ceea ce vb noi demult este sa incercam ceva nou din punct de vedere sexual bineinteles.asta vom descoperii atunci la momentul respectivwinking. dar pana atunci eu voi pregati in camera niste lumanarele, o lenjerie intima provocatoare si restul vine de la sine.depinde de fiecare cuplu cum vede o sara somantica.eu una abia astept sa vedem ce vom improvizawinking. pup la toti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cina unor moshnegei!:-D