| ADHD a întrebat:

Cum vi se par mangaierile, saruturile pasionale, atingerile in zonele intime, dar fara contact sexual.Asta reprezinta o abatere de la regulile bisericii ortodoxe? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Eusebiu_Victor_1987 a răspuns:

Biblia nu interzice sub nicio forma "afectiunea". Conform Bibliei,singurele pacate de natura sa te duca in pacat sunt : masturbarea,adulterul,homosexualitatea si desfraul(sexul pe bani sau in afara unei relatii(logodne)/casatorii). P.S : daca ai fi putin atenta, ai observa ca biserica deformeaza extrem de mult adevarul Biblic, astfel incat ei sa poata folosi religia ca un instrument de manipulare in masa. Asa ca go ahead, kiss, lick, hug :*

14 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Pompos se numeste peeting da este cunoscut si ca bulaneala si ar trebui facut sport national dupa aprerea mea
nu nu este pacat...si preotul tau o bulaneste pe navastasa isi spun eu

| DeeaMarry a răspuns:

Atingerile in zonele intime reprezista abateri de la regulile bisericii ortodoxe, de asta pot sa te asigur.
Viata ta, deciziile tale!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa regulile bisericesti si sa te tii de mana reprezinta o abatere.

| foca21 a răspuns:

In post sau in zilele normale?laughing

| ADHD explică (pentru foca21):

In zilele normale

| h3r a răspuns:

Tot ce este în afara căsătoriei!
A zis cineva că atingerile în zona intimă reprezintă un gest de afecțiune din partea prietenului... nici pe departe.

| Oana92 a răspuns:

In privinta sexului daca te iei dupa regulile Bisericii o sa inebunesti. Practic ai voie sa faci sex dupa casatorie, doar normal, nu ai voie in zilele de sarbatoarea, miercurea si vinerea, in ajun de sarbatoare, in post, nu ai voie sa te masturbezi, barbatul nu are voie sa termine in afara femeii si etc.
Dar sa fim seriosi, cine le respecta?

| VladGH a răspuns:

Mie mi se pare cum ai face chiar sexul, daca te atingi la locurile intime unde ti-s gindurile? Clar ca la sex laughing

| e7d7n7 a răspuns:

Mi se rupe. Şi respiratul reprezintă o abatere de la regulile bisericii, e un viciu şi ăsta, e o dependenţă, nu poţi să te laşi de el.

| RalucaTyan a răspuns:

Se numeste peeting si nu nu e o abatere de la regulile bisericii si mi se par un gens de afectiune din partea prietenului.

| AngelWhite99 a răspuns:

Nu,dar nici departe nu esti laughing

| TheRiff a răspuns:

Lasa ma biserica si bucurate de viatabig grin
cu biserica sau fara- tot in pamant ajungi.

| Atheea a răspuns:

Daca asta e o abatere de la regulile bisericii ortodoxe, atunci bataia, violenta, violul... etc ce sunt? Credinta in D-zeu nu are nici o legatura cu regulile impuse de religii, culturi... etcwinking

| chukhy a răspuns:

Da,este o abatere..pana si saruturile, mangaierile sunt pacate puppy dog eyes stiu sigur, am citit intr-o carte tongue