| Avatar777 a întrebat:

Daca a venit ciclul la timp, este semn clar ca o fata nu este insarcinata? Adica poti ramane insarcinata si sa si vina ciclul la timp?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In proportie de peste 99, 9% din toate cazurile in care sangerarea menstruala porneste la termen si se desfasoara in conditii asemanatoare sau similare cu menstruatiile anterioare d.t.p.d.v. adica : al numarului de zile, a cantitatii si a fluxului de sange eliminat zilnic, a culorii, aspectului, mirosului, etc, in acel caz se considera ca sangerarea respectiva reprezinta garantia ferma a faptului ca NU s-a format si nici NU s-a instalat sarcina in endometru. Din acest motiv tesutul endometrial imbatranit, degenerat, si devenit inutil sa mai existe in uter, este eliminat din organism pentru a fi inceput un NOU CICLU MENSTRUAL. Multa sanatate!

| Avatar777 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc! O seara frumoasa!

| Emilian65 a răspuns:

Daca ti-a venit ciclul menstrual cu siguranta nu poti fi gravida.

| lorena1gianinak a răspuns:

Esti bine.Nu esti insarcinata, chestia asta e in proportii de 99%.