| anonim_4396 a întrebat:

Daca ai silicoane poti alapta? Scuze pentru categorie dar asta este cea mai discutata.

Răspuns Câştigător
| ιυвιтα a răspuns:

Nu poti alapta, stii..si eu aveam aceeasi intrebare in urma cu cateva luni, dar m-am interesat si nu poti alapta, nu merita sa-ti pui silicoane deaca vrei copii, sa pierzi astfel de momente, cum ar fi alaptarea copilului tau doar din cauza unor silicoane este o aberatie dupa parerea mea.
O zi buna si bafta in viata!

8 răspunsuri:
| beckham1 a răspuns:

Da, cu siguranta.

| Azµre a răspuns:

Nu.

| Azµre a răspuns:

Nu se poate... Silicoane dacă vrei îți poți pune după naștere.
Cu ele nu poți alăpta, odată ce îți pui silicoane numai poți alăpta, se vor secționa niște nervi prin urmare nici plăcere nu vei mai simți la atingerea lor, vor fi niste legume la propriu. Nu se vor mai întâri sau scula sfârcurile.

| Azµre a răspuns:

Rectific ceea ce am spus, și anume cu anumite tipuri de implanturi nu poți alăpta, dacă implantul este unul normal nu o mărime peste cea recomandată de medic, medicii susțin cum că poți alăpta, ceea ce înseamnă că depinde de tipul implantului și metoda implantării acestuia.

| h3r a răspuns:

Hmm, sa o intrebam pe Nicoleta Luciu.
Asta, draga noastra, si-a pus silicoane dupa ce a nascut, nu s-a gandit deloc la copiii ei.
Iti dai seama ca nu se poate alapta, probabil mamica va "alapta" cu lapte praf.

| Eoop23 a răspuns:

Pana la urma pe cine sa cred, cineva imi zice ca da cineva imi zice ca nu...deci pana la urma?

| Pussyyy a răspuns:

Da 100% poti am privit la televizor o emisiune unde era un doctor specilaist din Romania care face multe operatii estetice printre care silicoane si o domna a intreba daca poate alapta si ia raspuns sa nusi faca griji cu acesti sani puteti alapta deci ntreaba la doctor cred ca depinde si de silicoane daca poti alapta succes!

| Lavii1o a răspuns:

Da