| Granyeet a întrebat:

Buna seara, TPU! Scurt si la obiect, poti alapta daca ai silicoane? Va multumesc.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Silcoanele când le pui, nu se taie, nu se scoate din țesutul sânilor ca să încapă și ele. La gestație, cănd ești însărcinată, țesutul sânilor tăi se dezvoltă pentru alăptare, iar când naști el produce lapte. Dar el era fixat, cuplat cu restul corpului cu o rețea imensă de vase de sânge care aducea acolo substanțele din care acele celule produceau lapte Acum accesul lor la sângele tău e mai prost, că e blocat de silicoane. Așa că vei avea lapte mai puțin. Iar fătul timp de cam un an, ar crește bine cu lapte de la tine, nu cu lapte praf de la vacă, ca să aibă apoi creier de om, iar nu de vițel. Așa că tu ai fost mai frumoasă ci silicoane, iar el va fi un pic mai tâmpițel, dar mna, e nevoie și din aceștia.

6 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

NU
odata ce ai silicoane nu mai poti alapta, trebuiesc scoase inainte de a face copii

| Mirel4412 a răspuns:

Silicoanele sunt puse in spatele muschilor, nu cred ca incurca alaptarea

| Mirel4412 a răspuns:

Daca nu ai habar mai bine nu mai raspunde, vad ca raspunzi la toti cu raspunsuri date "sa fie"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Da, se poate alapta.
Sanul are mai multe straturi. Primul este pielea, al doilea glanda mamara si tesutul adipos, iar cel de.al treilea este muschiul pectoral. In cazul femeilor care nu au alaptat, implantul se introduce sub muschiul pectoral, iar astfel implantul mamar nu afecteaza scurgerea laptelui. Singurul inconvenient este faptul ca siliconul poate limita cantitativ scurgerea laptelui, in rest nu este nici un fel de problema.
Multa sanatate!

| Granyeet explică (pentru anonim_4396):

Iti multumesc mult!

| senna321321 a răspuns:

Nu!