| popescumariana81 a întrebat:

Daca am facut sex neprotejat iar prietenul meu nu a ejaculat este posibil sa raman insarcinata? am auzit de lichidul seminal care este transparent si nu se simte si are spermatozoizi.HELPP! FUNDITAA!

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Numai daca esti in perioada fertila,poti ramane insarcinata.
Perioada asta fertila,daca nu stii sa o calculezi,cauta pe google,tastand simplu,metoda calendarului,calcul si o vei afla.
Si, un sfat dezinteresat.
Oricat il iubesti, foloseste prezervativul...
Mult noroc!

| ascovit a răspuns:

Da! Este posibil. Desi sansele sunt mici, exista...
Data viitoare nu uita: protejati-va!

| answer a răspuns:

Ai grija, ca metoda calendarului despre care ti s-a spus aici este sigura doar 80%; deci ramane o parte de 20% cand poti ramane insarcinata si atunci (poti raci fara sa stii si ovulul nu este eliminat la timp din organism, spre exemplu). Cat despre intrebarea ta, ti-am raspuns si aici; poti ramane, chiar daca sansele nu sunt mari; protejati-va pe viitor ca sa scapati de griji, iar daca te gandesti cumva sa iei pastile sa nu cumva sa le ei dupa ureche, ca te distrugi singura!

| RobertTmroo a răspuns:

Da, este posibil sa ramai insarcinata, nu este nevoie ca partenerul sa ejaculeze, spermatoizi ar fi putut ajunge in organul tau genital, de asta se si cheama "sex neprotejat", pe viitor protejati-va, sunt tot felul de metode, de la prezervative la medicamente..., nu te mai baza pe "sansa" si la fel nu mai asculta de cei din jurul tau care iti dau tot felul de sfaturi cu calendare, sa nu ejaculeze in tine..., protejeaza-te si respecta-te mai mult pe tine insuti, din punctul meu de vedere el nu prea te respecta sau nu e informat din moment ce a facut sex neprotejat cu tine, si astfel iti vei controla tu viata, viitorul.
Bafta in toate si multa intelepciune pe viitor happy!