| byabb a întrebat:

. Daca am facut sex neprotejat, si mi-a venit ciclul exista vreo posibilitate de a fi insarcinata? in urma cu cateva zile am avut o intrebare in care am zis si ce s`a intamplat cand am facut`o neprotejat... va rog raspundeti`mi si mie ca sunt speriata.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ciclul ti-a venit exact in ziua in care trebuia si a fost normal din toate punctele de vedere (flux, durata, simptome, asect), atunci cel mai probabil nu esti insarcinata.
Raspuns 100% sigur nu exista, doar un test de sarcina facut la minim 21 de zile de la contactul sexual iti va da un astfel de raspuns.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Poti ramane absolut in orice zi, in care nu ai folosit prezervativul, sau pastilele! De boli nu ti-e frica?! De izolare, respingere, uitare, si moarte?! PROTEJATI-VA!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Fă un test de sarcină la 21 de zile după contactul sexual, vezi cum iese şi data viitoare foloseşte prezervativ.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia nu cred ca ar trebui sa iti faci probleme... oricum fa-ti un test de sarcina ca sa fii mai sigura si pe viitor fii mai atentawinking pa pa! kiss

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu eram insarcinata si am avut ciclul pana in luna a treia, am fost la un control si cand mi-a spus doctorul nu imi venea sa cred, asa ca totul e posibil. Fa un test de sarcina la 21 de zile de la contact, apoi indiferent de rezultat peste 2-3 zile mai fa unul, abia atunci vei sti rezultatul.Alta data folositi prezervativul decat sa stai cu grija.

| b3bita a răspuns:

Tot ce e posibil... maicamea cand a fost insarcinata cu sora mea a avut ciclu pana in luna a 3a. Nu stiu daca e normal insa. da, e posibil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai avut contact inainte cu 5 zile, este posibil, daca nu, nu sunt probleme, dar de ce nu cumperi un prezervativ? ca stai asa cu grija mereu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu este o regulă de la primul contact sexual neprotejat să rămâi și însărcinată!
Dacă ciclul menstrual a venit la timp și nu au apărut alte modificări: dureri de cap, grețuri, vărsături, tensiune persistentă în sâni, dureri abdominale, este exclusă o sarcină.
Prezervativul te ferește de neplăcere.
O femei nu poate avea ovulație în timpul menstrei, de aceea multe femei o aplică ca o metodă contraceptivă, însă există riscul infecțiilor.
Dacă ai suspiciuni, poți face un test de sarcină și vezi rezultatul.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa sty ca s nu ai ramas insarcinata stay faraGRIJA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sh normal ca exista posibilitata sa ramai insarcinata...........tot timpul trebuie sa te protejezi.pa pa pa

| elenaroxana a răspuns:

Sar putea dar s-ar putea sa fie si dereglare hormonala fa-ti un test de sarcina cu 5 lei si afla si eu am facut testul si nu am fost sunt 99 la suta sigure.