| anonim_4396 a întrebat:

Am avut un contact sexual neprotejat, iar la 2 saptamani mi-am facut un test de sarcina care a iesit negativ. Peste 5 zile mi-a venit ciclul, la data potrivita, nu am observat nimic deosebit, doar mai putina durere in zona abdominala, fata de majoritatea datilor. Exista inca vreo posibilitate de a fi insarcinata? Multumesc mult.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Posibilitatea este numai teoretica. Niciodat nu poti spune 100% sigur fara un test de sarcina la minim 21 de zile de la contactul neprotejat, dar eu cred ca nu esti insarcinata. Testul de sarcina la intervalul spus este insa obligatoriu pentru siguranta.

| PauLa.M a răspuns:

Daca ai o durere in zona abdominala nu inseamna ca esti insarcinata, mai ales daca ti au venit si problemele la timp.
parerea mea

| AndreeA_4571 a răspuns:

Iti spun eu ca sigur nu esti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista un risc sarcina peste ciclu numai daca raportul avea loc cu 5-6 zile inaintea ciclului (spermatozoidului ii trebuiesc 5 zile sa se intalneasca cu ovulul )