| Juuzousuzuya8 a întrebat:

Dacă am luat pilula de a doua zi după pot sa mananc.....sau sa beau băuturi acidulate?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect in privinta intrebarii tale este un DA categoric. Hormonii din compozitia pastile de a 2-a zi au rolul sa inhibe si sa opreasca activitatea ovarelor. Datorita acestui fapt respectivii hormoni NU interactioneaza cu nici unul intre celelalte organe existente in corp si in consecinta femeile in perioada imediat urmatoare administrarii pastilei, port sa consume alimente sau bauturi de orice natura si in orice cantitate. Reactiile adverse vor fi de alta natura si se vor manifesta in lunile urmatoare. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Normal că poți să mănânci și să bei.
Vor exista alte efecte secundare cum ar fi schimbările hormonale.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Da.
Poți avea schimbări hormonale de la pastilă. De exemplu să nu îți mai vina menstruație regulat, îngrășare etc.rolling on the floor