| Immo a întrebat:

Dacă am un chist pe ovar, si sunt sub tratament, se poate întâmpla ceva dacă mă masturbez?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu. Masturbarea o poti executa in exterior prin actionarea asupra zonelor erogene cum ar fi sanii, sfarcurile, zona abdominala zona vulvei sau mangaierea/masarea clitorisului sau poate fi interna cand iti faci degetica sau introduci anumite obiecte in vagin.Deoarece nu se poate ajunge in vagin nu vei actiona prin masturbare asupra chisturilor ovariene. Masturbare placuta in continuare si insanatosire grabnica.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu.

| Oana92 a răspuns:

Nu, nu are legatura. Ai grija la igiena!