| DarkGirl a întrebat:

Daca am uter mic, ovar marit si chist pe ovar si folosesc metoda retragerii inainte de ejaculare (adica el sa se retraga inainte) si menstruatie dereglata pot ramane insarcinata?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai putin noroc, da. Daca nu, nu, pentru ca e posibil sa ai probleme de fertilitate. In nici un caz nu ai voie sa folosesti metoda asta, fiindca o sarcina cu uterul tau mic poate decurge foarte prost. Trebuie sa lasi macar cativa ani uterul sa se maturizeze, sa creasca. Obligatoriu prezrevativ in situatia ta. Sau abstinenta. In nici un caz preparate hormonale sau metoda descrisa de tine.

| Азбука a răspuns:

Si ce altceva mai ai? laughing

| Romelya314 a răspuns:

Ai auzit de ginecolog?raised eyebrows

| rechinosu a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poti. Si apoi un avort ti-ar distruge complet organismul, un chiuretaj ti-ar face uterul ala mica varza si ai ramane cu sechele fizice pe viata. Mai fa asa, ca e bine.