| rapidistarapid a întrebat:

Daca as avea vreo boala cu transmitere sexuala si fac analiza de urina simpla imi arata daca am vreo boala, absolut orice boala cu transmitere?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, absolut nici una.

| unione a răspuns:

Fiecare boala necesita alt test... Am vrut sa fac acum ceva timp si mi s-a spus ca nu exista un test, ci teste : Unul pentru HIV, unul pentru gonoree si tot asa...

| roxpau a răspuns:

Nu nu iti arata doar daca ai vreo infectie urinara sau daca iti functioneaza cum trebuie rinichi, analiza de depistare a BTS este cea de secretie vaginale si un control ginecologic

| gabriela a răspuns:

E nevoie si de analize de sange. Daca e suspect fa orice, dar neantarziat mergi la medic. Cu cat mai repede.cu atat mai bine.