| anonim_4396 a întrebat:

Daca ati fi violata ce ati face ati spune la parinti? ati avea curaj?

Răspuns Câştigător
| PяInCєSs a răspuns:

In luna feb anul 2010 chiar mi s-a intamplat sa fiu la locul nepotrivit, un tip care s-a luat de mine, practic a vrut sa imi rupa hainele eram intr-o scara de bloc incercam sa caut pe cineva, totusi nu am spus nimaniu dar va pot spune ca inca mai sunt socata de atunci si cand ies pe strada imi este frica. a aflat si mama dar tot la mine a tipat de parca eu eram vinovata. acum depinde si de parinti. eu am 'trecut' singura peste toate nu am avut langa mine nici macar o prietena cu care sa pot vorbi.

7 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Da, eu le-as spune.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Sigur ca da, de ce nu?
Parintii sunt primii care te inteleg, si care te sprijina in orice.
Dupa parinti se poate merge la politie pentru a face acuzatie de viol, dupa care politia va lua masuri.
Am curaj sa le spun la parinti.
Numai ei iti vor binele, sa nu te indoiesti de asta.

Toate cele bune!happy

| cOnTexT a răspuns:

Pe cine vrei sau ai violat?

| Douapunccteunics a răspuns:

Bună,

Normal parinți trebuie înștiințați prima dată apoi la poliție!
Curaj de ce nu aș spune mamei tot!

Bye, curaj.

| Mariaa20 a răspuns:

Daca as fi atacata si violata.normal ca le-as spune.doar nu las totul asa.sa am eu sechele in viata si sa-mi fie frica sa ies pe strada.
le povestesc parintilor si apoi mergem la politie.
si daca am fost violata ca asa am vrut eu sau ca a vrut prietenul/prietena mea si eu am fost de acord nu le-as spunewinking.
dar nu am de gand sa fac asta.

| Doi2 a răspuns:

Ar trebui sa mergeti la autoritati nu la parinti... oricum acestia ar chema autoritatile

| denysuk95_2868 a răspuns:

Dap cu siguranta. pentru ca ei stiu ce sa faca, cum sa te ajute. E cel mai bine sa spui la parinti decat sa tci si sa suferi singura.