| Alex Ionescu a întrebat:

Daca cu fata din copilarie...nu mai vorbesti aproximativ 10 ani...nu mai auzi nimic de ea...nu telefon...nu nimic...si totusi ti se face un dor nebun de ea si vrei s-o gasesti, ce se poate intampla daca o gasesti? Pai mie de exemplu mi s-a intamplat sa ma indragostesc foarte rau de ea. La inceput nu am dat importanta acestui sentiment... dar acum dupa 6 luni in care am suferit imi dau seama cat de mult o iubesc. Am incercat sa uit. Nimic. Daca ii spun ce simt cel mai probabil am sa o pierd si ca prieten si nu vreau asta. Sunt bantuit de amintiri si de chipul ei care il vad peste tot. Ce pot sa fac? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Moneyandfame a răspuns:

Pierzi anii aiurea. Dupa ce ca viata e scurta mai stai si tanjesti dupa ceva ce nu se va intampla.Plus de asta, o fata cand vede ca baiatul este in limba dupa ea, ca e la degetul mic, isi pierde interesul.Nu vrea un baiat care atunci cand ea zice "sari", el sa intrebe "cat de sus?" Treci peste tot, si incepe o noua viata. Tu pierzi stand asa.

4 răspunsuri:
| canarita a răspuns:

Eu zic sa o ceri de nevasta si s-o faci fericita

| redbull a răspuns:

Duo in locurile frecventate de voi in copilarie si aduceti-va minte de momentele petrecute impreuna. Incearca sa ii arati ca vrei sa devi mai mult decat un prieten din copilarie, zi ca ti-a fost foarte dor de ea, la momentu potrivit zi ce sentimente ai fata de ea. Succes

| Alex Ionescu explică:

Problema este ca ea locuieste in alt oras....si nu pot sa o vad decat foarte rar.

| cwalkerdanny a răspuns:

Spune-i ce simti! A sa te eliberezi! Iti zic fa-o si o am facut asa!