| antoniaidk a întrebat:

Dacă de exemplu încep cu iubitul meu sa facem sex și dintr-o data devine violent și te bate din plăcere dar pe tine te doare și plângi și ai vânătăi si tu nu mai vrei dar el continua, se considera viol? N-am pățit dar sunt foarte curioasa

14 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Se considera act de violenta, nu viol. Si daca poti dovedi (in mod sigur vei avea martori, nu?) poate intra la parnaie.

| Plato a răspuns:

Se considera ca e un psihopat si agresor. Daca si actul sexual continua fara acordul victimei, normal ca se considera si viol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea cred la cum descrii tu.Depinde care e reactia si starea ta, dintr-un anumit moment. Comunicarea non-verbala chiar daca e vorba de BDSM. Oricine isi da seama care e pragul de violenta si placere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă tu îl numești viol, da, se considera.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Stai putin... Daca tu cu iubitul faceti sex, de ce sa ma bata pe mine? thinking

| corbulalbrosu a răspuns:

Comportamentul descris NU poate fi considerat viol. Insa in mod cert si sigur respectivul imbecil poate fi calificat si catalogat ca fiind un imbecil psihopat cu orientare sadomasochista.

| RoCkKiD a răspuns:

Inseamna ca tipul e mai sadic si fata putin prostuta.
Da, unii oameni au preferinta asta dar daca partenerul nu e de acord nu e ok.

Nu se pune ca viol ca tipa a fost de acord cu sexul dar nu cu violenta, poti sa pui cel mult partea cu agresivitatea dar din nou depinde cat de intensa a fost.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Lucrurile astea trebuie discutate dinainte. Poate tie nu-ti place. Nu esti obligata sa accepti.

Răspuns utilizator avertizat
| SG1995 a răspuns (pentru Goete):

Martori la o partidă de sex?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă continuă cu vânătăi, este deviație sexuală numită sadism care este degradantă pentru parteneră și periculoasă.
Dacă nu ai pățit, de ce întrebi?

| Goete a răspuns (pentru SG1995):

Si altfel ce? Cuvantul ei contra cuvantului lui? Nu stii prea multe despre legislatie, nu?

| Treachery a răspuns:

Taci si suporta.

| antoniaidk explică (pentru sadrian46):

Eram doar curioasa laughing)