| Costinamiha a întrebat:

Daca din greșeala am luat doua pastile de anticoncepționale odata, ce se poate întâmpla? Va rog sa-mi raspundeti!

2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Sunt ele si asa foarte daunatoare si periculoase(cumnata este medic), si tu iei doua o data. Ce sa faci. Asta e. Ai luat ai luat. Citeste pe prospect ce scrie. Iei in continuare conform scheme de tratament, maine, poimaine si tot asa.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ti se va intampla abolut nimic, in afara de scurtarea ciclului menstrual actual cu 1 zi. Indiferent de numarul pastilelor AC ramase pe blister, cele ramase se vor administra in continuare fara nicio modificare. Nu trebuie sa ai absolut nici un motiv de ingrijorare. Sanatate!