| SunShine_5894 a întrebat:

Daca doua persoane se iubesc de ce se despart? Oare iubirea nu e de ajuns intr-o relatie? Nu invinge ea orice obstacol?

Răspuns Câştigător
| NoNameMe13 a răspuns:

Doar iubirea adevarata si sincera invinge orice obstacol. Din pacate nu toti ne-am intalnit iubirea adevarata, desi avem senzatia ca asa este. Cand o sa treaca orice obstacol, abia atunci ne dam seama ca doua persoane se iubesc cu adevarat. Despartirea are mai multe cauze, de cele mai multe ori stiute doar de cei doi parteneri. Daca doua persoane care se iubesc sincer se despart, chiar trebuie sa fie un motiv serios la mijloc.

2 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,doar iubirea nu e de ajuns, pentru ca desi 2 persoane se iubesc,pe langa iubire apare si gelozia,posesivitatea,aceste sentimente apar uneori din prea multa iubire, din frica de a pierde pers. iubita si de multe ori iubirea nu invinge orice obstacol, depinde oricum de parteneri daca iubirea lor e adevarata si nu in ultimul rand daca sunt dispusi sa faca sacrificii si compromisuri.

| onasis1961 a răspuns:

Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane!