| dragos6789 a întrebat:

Daca este in perioada fertila si faci sex protejat adica cu prezervativ (si nu ejaculezi in ea) sunt sanse sa ramana insarcinata?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prezervativul are rolul sa te protejeze in totalitate, atat sa lasi femeia gravida cat si impotriva bolilor cu transmitere sexuala, daca folosesti CORECT prezervativul.
Un prezervtaiv te pune in pericol daca se rupe si se poate rupe dintr-un singur motiv, cand este larg, fiindca atunci se rasuceste pe penis in timpul sexului, pana se intinde la maxim si pocneste.
Deci, cumpara prezrevative pe masura cuucletului tau!
Prezrevatiul pus corect trebuie sa intre greu pe penisul erect, fara sa faca pliuri si cute si sa stea perfect intins pe cuc, precum pielita de la salam, pe salam.

| mihai69 a răspuns:

Nu.

| helpforyou a răspuns:

Pai daca nu se intalneste al tau spermatozoit cu ovului ei cum crezi ca se va produce o sarcina? Daca asta iti doresti (sa produci o sarcina) atunci nu te mai opune acestei minunate si mult doritei intalniri amoroase intre spermatozoid si ovul.

Succes, si felicitari pentru folosirea prezervativului.