| anonim_4396 a întrebat:

Daca esti injosita si umilita de sot, trebuie sa le induri pe toate de dragul copiilor?

16 răspunsuri:
| Ben. a răspuns:

Absolut NU!

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Categoric, NU. Mediul in care cresc copiii isi va pune cu siguranta amprenta asupra personalitatii lor. Pe de alta parte, decizia de a pune punct unei casnicii trebuie indelung chibzuita.

| cribus a răspuns:

Parerea mea e ca nu! crezi ca copii sunt fericiti?

| jani a răspuns:

Pai... tu ce rezi...pentru copii e bine...sa vada esti umilita.jignita.etc...sau despartita dar linistita?

| rita a răspuns:

NU! esti om nu animal si asa cum copii tai n; au nicio vina si merita ce-i mai bun, si tu meritiwinking

| kufu a răspuns:

NU! Tu nu ai dreptul la fericire?

| andryka a răspuns:

Clar NU! Copiii, cand vor creste mari si suficient de maturi, nu numai ca te vor "ierta"pentru gest, dar te vor felicita pentru decizie. Cu siguranta nu isi doreau o mama nefericita si chinuita.

Depinde ce consdieri tu ca e umilinta. si ce anume iti spune si iti face sotul.

Eu personal, daca ar fi inselata sau. un eventual sot. ar ridica mana la mine sau m-ar jigni... stiu sigur ca nu as sta pe ganduri sa plec, s ail parasesc.

Trebuie sa te respecti u pe tine! Apoi te va respecta si sotul tau .si ceilalti!

| manoka a răspuns:

NU NU SI CATEGORIC NU! Gandeste astfel daca ti-e e bine si copiilor e bine, daca tu esti stresata si plangi intruna copii nau sprijin si nu le pot oferi atita atentie si iubire cat ai vrea.Fi tare si iti doresc toate bune.

| ingerash_6819 a răspuns:

Categoric nu.

| ingerash_6819 a răspuns:

O viata o ai si pe aia o suferi.arata i usa nesimtitului.

| ines a răspuns:

Nu pentru ca nici copiii nu sunt fericiti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai e plina tara de femei care considera ca asa trebuie. Si inseamna ca merita ce primesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

DA, trebuie sa induri orice de dragul copiilor. Trebuie sa induri singuratatea si greutatile care apar crescandu-i singura. Si probabil, in unele comunitati, barfe si umilinte ale "prietenelor". Nu-ti invata insa copii ca e normala lipsa de respect fata de cel de langa tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru o aventura de o noapte v-ati divorta de sotul sau sotie

| violetadobra a răspuns:

Nu, copiii sunt doar o scuza pentru lipsa ta de curaj

| alexandra260487 a răspuns:

Buna.nu cred ca de dragul copiilor trebuie sa stai sa fii umilita si sa induri, te-ai gandit ca si copii pot fi traumatizati vazand mereu ce se intampla, sau la reactiile lor de mai tarziu? ai dreptul si tu la fericire la o viata linistita nu crezi?