| nicolll a întrebat:

Daca esti insarcinata si incepi sa iei anticonceptionale iti mai vine menstruatia in pauza dintre blistere?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, dar poti avea sangerari mari din cauza aportului de hormoni peste sarcina. Anticonceptionale incepi sa iei numai daca esti sigura 100% ca nu esti insarcinata. De obicei te protejezi o luna cu prezervativ si de-abia dupa inca o menstruatie incepi pilulele, dupa test de sarcina si vizita la ginecolog plus ecografie.

identitate
| identitate a răspuns:

Cum sa iei anticonceptionale cand esti insarcinata? Trebuie sa renunti la ele si sa folosesti alte metode de contraceptie cu cca 2 luni inainte de a incerca sa ramai insarcinata, daca vrei sa fii sigura ca nu se naste cu sechele datorate pilulelor(SCRIE PE PROSPECT, la "Nuvolette" cel putin...). Menstruatie=eliminarea ovulului nefecundat. E imposibil sa ai menstruatie si sa fii insarcinata in acelasi timp!big grin.Care pauza dintre blistere? Nu se face. Daaa se face doar daca nu are cele 7 pilule fara substante active.

| chocolatte a răspuns:

Nu inteleg! Daca esti insarcinata dc mai trebuie sa iei anticonceptionale? Si daca esti insarcinata nu mai ai menstruatie, decat in cazurile foarte rare cand ai menstruatie peste sarcina! thinking complicata intrebare

| imiplacemov a răspuns:

Daca esti insarcinata nu ai voie sa iei anticonceptionale. Si nici nu vad de ce sa mai iei.
Si nu, nu iti vine ciclu pentru ca se stie ca pe perioada sarcinii foarte rar se intampla sa iti curga sange.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ati vine menstruatia si luna este trecuta ati faci un test de sacrcina si arata negativ dc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca se intampla sa ramai gravida in timp ce iei anticonceptionale, in pauza urmatoare dintre blistere mai vine ciclul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti insarcinata si incepi sa iei anticonceptionale poti sa pierzi sarcina? Va rog frumos raspundeti si mie. Multumesc!