| papatukjatlekjulk a întrebat:

Cum sa ii arat unui baiat ca il plac, fara sa par prea insistenta?

Răspuns Câştigător
| pepenerosu a răspuns:

Pentru inceput...trecutul nu se uita niciodata(exceptand binenteles cazurile de amnezie) dar se poate trece peste el. Hm. ce sa-ti spun...eu personal chiar daca as placea vreun coleg(de fapt acum am doar unul, dar ma refer in general) eu nu m-as combina cu el, ok ne facem ochi dulci, mai flirtam putin, dar nu mai mult (sarut), presupun ca mai mult de atat nu doresti. Dar daca chiar doresti sa fii cu el continua sa fii draguta la scoala cu el, sa-i propui sa iesiti in curte la plimbare, dar doar sa te intalnesti cu o colega, practic, sunteti impreuna asa, dar nu are senzatia ca de fapt faci asta intentionat. Poarta-te firesc si natural, si daca te place si el iti va raspunde cu siguranta! Daca nu functioneaza, atunci spune-i ce ai pe sufletbatting eyelashes.
O zi perfecta!:*

15 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, zambeste-i des, stai in preajma lui, vb frumos cu el, dar cu limita fara sa exagerezi, arata-te putin indiferenta si vb si cu altii, si daca ii pasa de tine, atunci va reactiona...

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Ranjeste cateodata la el.

| Emeraude a răspuns:

Pai, nu stiu ce sa-ti zic. Eu cred ca ar trebui sa fi cat mai naturala, cum le-am sugerat si altor fete care vroiau neaparat sa atraga atentia baietilor. Poti face si asta-prin machiaj dizgratios de extravagant, haine de vampa, atitudine de pitzipoanca/vagaboanda. Dar astfel nu vei reusi decat sa pari un joc usor de castigat pentru cel pe care il placi, iar singura care va iesi prost din jocul ăsta vei fi tu. Asa ca...da...fi cat mai naturala, si prin comportament, haine, machiaj, cuvinte, orice.Incearca sa te apropii de el vorbindu-i, sprijinindu-l cand ia cate o nota proasta, bucura-te alaturi de el cand ia o nota buna, aratandu-i ca se poate baza pe tine si pe increderea ta in orice. Cred ca asa se ajunge la simpatie... iar de la simpatie la prietenie... e un singur pas happy. Trebuie doar sa fi increzatoare in tine, si sa lasi la o parte timiditatea pentru ca iti pune piedici. Pa-pa si mult succes!

| rozalia25 a răspuns:

Cu un film si niste scuze pentru ce l-ai necajit. Daca te place si e interesat o sa-ti raspunda inapoi cu drag. Urmeaza alte sucuri, plimbari si teme facute impreuna.

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Eu zic ca cea mai buna metoda e sa-i spui direct...nu are rost sa te ascunzi prin gesturi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tzall! Hey, stii ca si eu am avut problema asta? Ei bine eu i-am cerut id si am parut interesata de ce ii place, i-am zis si ce-mi place mie, am tinut lagatura la tel., am fost intotdeauna deschisa la o discutie! Daca ai sa faci la fel el singur iti va cere sa ii fii iubita! Succes! Te pupa, Ade!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti place un baiat si crezi ca el te place pune pe cineva de incredere sa-l interebe si eventual sa ii spuna ca il placi. daca sunteti in aceeasi clasa trimitei un biletel spunandu-i. iar daca nici asa nu functioneaza spune-i-o in fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu sunt baiat si zic ca mai bine ai merge la acel baiat si ai spune ce ai pe suflet.Sau...fai ochi dulci des la el destul timp ca sa te obesve. Dar nu prea mult...zambeste mereu, razi la glumele lui etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde, daca mai este o fta care il plc eu as zice sa te duci cat mai repede sa flirtezi cu el si sa ii spui ceea simti deoarece in orice moment acea fta ti-l poate lua... daca nu maie exista nici un alt obstacol eu as zice sa faci tot posibilul ca sa ieshi in evidenta cand este el prin preajma, ajuta-l la greu, stai cu el, razi la glumele lui chiar daca sunt seci...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca. ti place de un baiat si nu vrei sa. i spui in fata asta pai sa abordezi cat mai multe subieste de discutie care din vorba in vorba v. or duce la subiectul dragoste. vezi si tu ce zice si improvizeaza cat mai mult in favoarea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfffffff nu stiu am si eu aceeasi problemasad vorbesc cu el pe mess doar"buna, cf. buna bine tu?" nu gasesc nici un subiect de vorbastraight facesadce sa-i zic? ce sa-l intreb? creed ca stie ca imi place de el.chiar nu stiu ce sa facsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt un tanar baietel ceva mai mare ca tine am 30 de ani happy si am trecut prin multe, am vazut multe, totul depinde de felul baiatului de a fi parerea mea este ca tu nu trebuie sa te arunci nici sa te retragi, incearca sa-l citesti putin ca personalitate atat cat poti tu noi baieti avem tendinta sa luptam pentru o fata si daca ni se ofera pe tava atunci nu mai are nici un farmec, dar daca este distanta ne retragem instinctiv. fetele cu experienta stiu sa provoace si foarte simplu, felul cum te imbraci comportamentul fii sexy da nu vulgara
schimbati putin atitudinea si o sa ai surpriza ca va veni el al tine cu propuneri si etc, asta e o adevarata arta sunt carti intregi totul e diferit de la persoana la persoana cu timpu incepi sa le inveti pe toate si atunci te vei descurca mai bine e greu de spus asa fa asta fa asta, atata timp cat nu stim ce fel de om este el sau chiar tu daca esti mica neaga si ai 100 kg atunci iti trebuie alte tehnici sa-l cucerest decat cele spunse de mine. succes

| Kristina_3133 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca tine.Dar mie imi da atentie tot timpul.Chiar daca e mai mare ca mine se poarta ca un copil mik.Dar imi place atitudinea lui de copil nevinovat. Oricum,zambeste-i, vorbeste cu el,razi la glumele lui, stai in preajma lui, fii bucuroasa pentru el.Pa pa si mult succes! Dar nu uita.Fii naturala. Daca te machezi extravagant, te imbraci vulgar nu il vei atrage. Il vei indepartawinking

| GigiMD a răspuns:

Salut, a mai fost asa intrebare.
O sa-ti ajute acest articol. Este exact despre cum ii arati ca il placi.
articol: http://lady-journal.com/......-mai-apoi/

| Secret_7165 a răspuns:

Pe mine m-a ajutat destul de mult tot ceea ce au scris ele... dar am procedat altfelbig grin. am jucat cu el "ce ai face daca" (eu un joc stupid, de asemenea, dar la mine a mers in oarecare masura)si printre ale lucruri l-am intrebat ce ar face daca i-as spune ca il plac si a fost destul de socat la intrebarea mea...(am jucat asta pe mess), dar cred ca cel mai important lucru este acela sa te intelegi destul de bine cu acea pesoana si sa ii spui ca il placi nu neaptat in modul clasic dar nici prea discret, totusi nu trebuie nici sa fi insistenta