| Flori567 a întrebat:

Daca fac testul de sarcina acum, e normal?
Nu am răbdare sa aștept pana dimineața

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ca sa fie concludent trebuie sa fi trecut minim 24 de zile de la contactul sexual (numarate fara ziua contactului si fara ziua de azi). Din urina de dimineata testul se poate face dupa doar 21 de zile.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ultimul contact sexual s-a consumat in data de 6 septembrie adica in urma cu mai mult de2 luni si intre timp s-au produs 2 menstruatii normale ca mod de manifestare, efectuarea testului de sarcina este 100% inutila deoarece rezultatul va fi sigur NEGATIV. Pacat de acei bani fiindca vor fi cheltuiesti inutil/fara rost. Decat sa-i arunci pe "apa sambetei" mai bine i-ai dona unei fundatii/societatii de caritate. "D Multa sanatate!

| Felys a răspuns:

Testul de sarcina se face dupa 21 zile de la momentul conceperii ca sa fie concludent, daca il faci mai repede nu vei afla nimic concret