| anonim_4396 a întrebat:

Daca faci sex anal poate să rămana gravida? sad

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu fratelo goleste tot rezervorul fata nu ramane bortoasa

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Niciodată

| Violleta2022 a răspuns:

Aici ai sfatul unui medic ginecolog, despre sexul anal:

http://www.contraboli.ro/despre-sex-anal-riscuri-si-sfaturi/

| corbulalbrosu a răspuns:

Prin sex anal este IMPOSIBIL sa se formeze o sarcina deoarece procreerea se realizeaza DOAR in urma fecundarii unui OVUL care poate exista doar in UTER, adica nu in ANUS. Ar fi bine daca v-ati informa in mod corect in aceasta privinta. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Din păcate, da. Sperma se poate scurge din anus (dacă nu s-a folosit prezervativul) și înainte să curgă de pe corp poate să treacă și peste labii și intrarea în vagin. Suficient pentru o sarcină, dacă fata e în perioada fertilă.

| WaterDrop a răspuns:

Depinde daca ai scurgeri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da' normal. Mai informează-te şi tu. Poţi să-ţi dai drumul şi să se scurgă pe urmă unde nu trebuie. Aşa că, mare atenţie. Faceţi sex cu cap.

| Calin1510 a răspuns:

Nu, doar prin vagin in care se gaseste uterul cu ovulele. Spermatozoizii trebuie sa fecundeze cu ovulele de unde rezulta embrionul care sta in uter pana la nastere. Sexul anal este doar o chestie de placere ca sa zic asa.