| Anonimbot a întrebat:

daca faci sex anal si sperma a curs in vagin iar ea e virgina si s-a sters repede si a facut baie, ar putea sa ramana gravida?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Presupunand ca s-ar putea produce un asemenea ''scenariu'' insa a carei posibilitatea de a se realiza in realitate in orice caz este extrem de mica, ca sperma ejaculata in anus sa se scurga de acolo si pe urma sa ajunga exact in zona intrarii in vagin, chiar si in acest caz sarcina sarcina s-ar putea forma NUMAI/DOAR in cazul in care in acel moment femeia respectiva este intruna din zilele PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual. Fiindca in acest scenariu exista mai multi de ''daca'' se poate aprecia ca in astfel de conditii, formarea unei sarcini s-ar putea produce doar prin o adevarata MINUNE sau un MIRACOL extrem. big grin Multa sanatate!

| Anonimbot explică (pentru corbulalbrosu):

De la cati ani ai perioada fertila, si ei nu i-a venit ciclu nici odata

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Anonimbot):

In cazul in care fata este la varsta la care inca nu i sa activat procesul ciclului menstrual, inseamna ca ea deocamdata inca este in situatia in care OVARELE nu si-au inceput activitatea deci inca NU produc, NU maturizeaza si NU elibereze niciunfel de ovule. Inseamna ca in proportie de peste 98-99% in acest moment adica inainte de a avea prima menstruatie, NU exista posibilitatea de a ramane insarcinata chiar si daca sperma indiferent prin ce mod ii ajunge in vagin. Sanatate!

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca era in perioada fertila, este posibil sa ramana gravida.

| Anonimbot explică (pentru Emilian65):

De la cati ani incepe perioada fertila?