| uncopilzapacit a întrebat:

Daca faci sex neprotejat, si baiatul nu ejaculeaza in tine, ce sanse de a ramane insarcinata sunt?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care se gaseste femeia.

| Crisu a răspuns:

Poti ramane insarcinata. fa un test de sarcina.

Elianna
| Elianna a răspuns:

1-4%, in functie de perioada din ciclu la care se afla fata si de faptul daca el a mai avut o ejaculare inainte cu 2-3 ore! Exista lichidul preejeculator care poate antrena eventualii spermatozoizi ramasi pe traiect de la o ejaculare anterioara! Uite un link cu niste mituri care sunt combatute:
http://www.flu.ro/......toare.html

| Sexygirl2000LOVE a răspuns:

Sunt sanse destul de mari pentru ca spematozoizi poti fieliminati si inainte de,, marea ejacuare"(scuze de expresie)fa un test de sarcina sa fi sigura

| ronin33dan a răspuns:

Da. Dar mai rar.Eu in 33 de ani nu am reusit performanata asta pana nu m-am straduit! Sansele sunt cam de 20-30 la suta.Adica foarte mici!

| elenac a răspuns:

Sansele de a ramane gravida sunt cam aceleasi, in timpul actului sexual baiatul nu-si da seama dar are mici pierderi de sperma, te sfatuiesc mereu dupa actul sexual sa urinezi cat mai des si sa te speli cat mai repede asa sansele de a ramane gravida dimunuiesc!

| ☣ JoHNnY ☣ a răspuns:

Daca nu ejaculeaza in tine nu exista nici o sansa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai nici o sansa sa ramai insarcinata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CItisem in revista Catena ( farmacie de face reclama non`stop la tv), Coitus Intreruptus ( asa se numeste ) are sanse de 50 %. nu`i prea favorabil big grin