| anonim_4396 a întrebat:

Cand faci sex si baiatul nu ejaculeaza sperma atunci poti ramane insarcinata?

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da. Riscul se apreciaza ca este intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care se gaseste femeia. Asta fiindca lichidul care lubrefiaza penisul pe toata durata contactului sexual contine spermatozoizi.

| monyk a răspuns:

Buna, daca nu ejaculeaza sperma atunci nu ai cum sa ramai insarcinata dar totusi nu poti fi niciodata sigura daca o faci fara sa te protejeze, in plus lichiul seminal poate contine spermatozoizi.

| Silvia a răspuns:

Logic gandind, nu.

| Duhovnicul a răspuns:

Madam, tinand cont ca e nevoie de "pestisorii" lui ca sa fecundeze ovulul nu vad ce rost mai are intrebarea; nu ai invatat deloc putina biologie totusi? iti sugerez sa inveti intai cum functioneaza masina inainte sa te urci in ea

| Alina_9354 a răspuns:

Normal ca nu. Nu are nici o logica... sperma e elementu care duce la sarcina!

| blonduu a răspuns:

Mai poa' sa ejaculeze altlceva? laughing

| 5000 a răspuns:

Toate bune si frumoase. Am inteles cu totii ca fara sperma nu exista procreere. Dar intrebarea ta contine "nu ejaculeaza sperma"; ceea ce-mi trezeste o curiozitate: "ce ejaculeaza?" sau "ejaculeaza?" sau "cati ani are de nu ejaculeaza?"

Pace!

| Frrramboise a răspuns:

Pai daca nu ejaculeaza sperma cum sa ramai insarcinata?

| nicolll a răspuns:

Chiar si lichidul preejaculator contine spermatozoizi, sansele sunt fff slabe sa fi ramas dar totusi nu 0

| no name a răspuns:

Nu doamnee laughing copi nu se fac asa usor si crede-ma nu se pogoara duhul sfant sa ramai insarcinata... gandeste logichappy cum sa ramai insarcinata asa din seninhappy

| adela100sweet a răspuns:

Logic ca nu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bineinteles ca... NU!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da cand se termina sperma asta tine toata viatalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu