| Dut66 a întrebat:

Daca fata nu este in timpul mestruatiei si ejaculez in ea, dar ea sa nu ejaculeze in acelasi timp cu mine
Se poate sa ramana insarcinata?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Femeile nu ejaculeaza, iar orgasmul feminin nu influenteaza deloc riscul de sarcina, acesta este egal fie ca femeia are, fie ca nu are orgasm. Perioada menstruatiei este perioada de risc minim de sarcina, daca este in afara menstruatiei, sansele de sarcina sunt mai mari (cele mai mari fiind in perioada ovulatiei, aflata la jumatatea distaneti intre doua menstruatii succesive)

| corbulalbrosu a răspuns:

O sarcina se poate naste aproape in toate cazurile numai in zilele situate in a 2-a treime a ciclului menstrual, adica in cazul in care sexul este intretinut in perioada dintre ziua a 10-a si a 18-a a ciclului, numaratoarea fiind facuta incepand din prima zi a mentruatiei. Bineinteles ca sarcina poate sa apara numai in cazul in care sperma este ejaculata in vagin in acele 7-8 zile mai sus mentionate. Deci DA poate sa ramana insarcinata.

| mihai69 a răspuns:

Nu contează dacă fata „ejaculează" sau nu (oricum, foarte puține sunt capabile de asta), dar dacă tu ejaculezi în ea fără altă protecție și e în perioada fertilă sunt foarte mari șanse să aveți un bebeluș.