| emmakiari1 a întrebat:

Daca iau anticonceptionale corect, exista riscul unei sarcini? ( daca ejacularea se produce in interior )

8 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Cel mai bun anticonceptional e un prezervativ.

| wolder a răspuns:

Daca le iei CORECT
si la prescriptia MEDICULUI
totul e ok happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă iei corect AC ( fără să uiţi vreo tabletă ), atunci NU ai cum să rămâi însărcinată ( chiar dacă ejacularea are loc intravaginal )!
Ele asigură o protecţie de 99-100 %.

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Șanse sunt, dar scăzute.Chiar inexistente.

| Alcyon a răspuns:

Sigur ca da. Acum o saptamana am intalnit aici, pe TPU, cazul unei femei care a ramas gravida peste anticonceptionale (luate corect).

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Exista, dar el este minim.
De aia s-au inventat anticonceptionalele sa nu ramai gravida. Daca spui ca le-ai luat corect, n-ai de ce sa-ti faci griji. Totusi, ca sa stai linistita poti sa-ti cumperi un test de sarcina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciuna din metode nu are risc zero.

| victor30 a răspuns:

Mereu exista 1 % sanse.