| man0gg a întrebat:

Daca iubesti doua persoane in acelasi timp, alege-o pe a doua, pentru ca daca ai fi iubit-o cu adevarat pe prima, nu te-ai fi indragostit niciodata de a doua. Adevarat?

3 răspunsuri:
| christinebubu a răspuns:

Nu cred ca se poate iubi in acelasi fel doua persoane.nu sunt de acord cu afirmatia asta.Am trecut de 2 ori prin aceasta treaba si nu e adevarata.M-am indragostit de o a 2a persoana, dar tot la prima m-am intors si am ramas.

| xBya a răspuns:

Pai daca e s`o luam asa, nu ar trebui s`o alegi pe niciuna. Din moment ce esti constient ca te`ai indragostit de a doua persoana si inca mai stai pe ganduri, inseamna ca nu o iubesti cu nimic mai mult decat pe prima. In my opinion only.

| 1libercugetator1 a răspuns:

Cu prima vreau doar sex cu a doua ceva serios desi le aleg pe amandoua fa diferenta intre dorinta omului de a face sex si iubirea fata de o persoana de aia ne tot inselam parteneri ca corpul nostru e non stop pregatit pentru sex nu degeaba ne-am ridicat in picioare, existam ca sa facem sex biologic si chimic, fizic placerea sexuala este cea mai intensa placere