| ioana_8925 a întrebat:

Daca la nasa ( la nunta ) ii cumpara mirele buchet trebuie sa mai aiba in piept si cocarda( care i-o prinde mireasa )? va rog raspunsuri serioase si doar cine stie. va multumesc dau si funda!

2 răspunsuri:
| ioana_8925 explică:

Asta stiam. dar nu stiu exact cum e treaba cu buchetul de nasa... adica nasa are si buchet si floare in piept?

| maadaaa a răspuns:

Cocarda-adica floare in piept? daca inseamna floare,eu stiu ca mireasa trebuie sa-i puna si nasei,atunci cand vine ginerele acasa la mireasa,dupa ce o gaseste fratele de ginere,apoi pune flori in piept la invitati,ii pune si nasei si nasului o floare mai maaare(ca sunt p dimensiunii, mai mari pentru nasi(si mi se pare ca si socrii, mai potrivite pentru rude si mai mikutze pentru invitati)