| ___Enzo a întrebat:

Bună ziua! Invitațiile pentru la nuntă le dă nașa sau mireasa?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Atat mirii cat si nasii impart invitatiile. Depinde daca va aflati in acelasi oras? De exemplu, daca nasii cunosc alti posibili invitati si ii viziteaza, le poti da acestora invitatiile sa le inmaneze. Iar nasii oricum isi vor aduce macar cativa cunoscuti, deci si ei trebuie sa primeasca cateva seturi de invitatii sa le dea la cine doresc ei.