| anonim_4396 a întrebat:

Daca mama mea e verisoara primara cu mama lui insemna ca suntem veri de gradul 2 nu? E un pacat mare? Pentru ca m-am intragostit de el!

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

O sa-ti treaca.
Este doar varsta de vina,faptul ca iti este apropiat si la indemana si va cunoasteti bine.
Iesi mai mult in lume, incearca sa cunosti si alti baieti cat mai bine si, vei vedea cum iti trece.
Peste cinci ani o sa ti se para cea mai neinspirata idee pe care ai putut sa o ai!
Succes!

| monyk a răspuns:

Buna,da sunteti veri de gradul 2 si e un pacat destul de mare.Adica daca ai avea planuri de casatorie cu el nu ar accepta biserica o cununie intre voi, doar de la veri de gradul 5 parca,apoi copii ar putea iesi deformati din cauza legaturi de sange dintre voi.Bun,sa presupunem ca nu s-ar ajunge asa departe,dar totusi nu a-ti putea aparea impreuna in fata familiei si a celor care stiu ca sunteti neamuri; in fine,ideea e ca mai bine cauta alt baiat ca mai sunt destui, nu trebuie sa te opresti la unu care mai ales e si neam cu tine, ai sa vezi ca o sa iti treaca indragosteala.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Nu e pacat sa te indragostesti, e pacat sa faceti sex! Oricine are cat de cat simpatie pentru o ruda, asta nu inseamna ca e pacat.

| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Ahh pacat mare e daca sunteti frati sau cel mult verisori de gradul 1. bine nici la verisorii de gradul 2, 3 nu prea e in regula dar nici nu e asa de grav.si oricum depinde si de varsta ta dar daca esti inca minora oricum nu se ia in calcul varianta unei casatorii, copii si etc. relatiile din adolescenta nu tin oh go on Baftawinking

Răspuns utilizator avertizat
| dyyva a răspuns:

Este pacat. voi practic sunteti verisori gradu 2. se numeste incest

| RaDupc12 a răspuns:

Da da dad da da da da da ad ada da a funda?
big grin

| Ammallia a răspuns:

Cam da...dar nu inteleg cum ai reusit sa te indragostesti tocmai de el!