| jack2012 a întrebat:

Daca mie imi place de o fata din clasa si ea nu stie acest lucru i-a putea spune astfel ca o iubesc? Tu, ingerule ai venit pe acest pamant pentru a ajuta o inima ranita sa isi gaseasca sufletul pereche. Ei bine uite ca ai reusit si i-ai gasit jumatatea care esti chiar tu. Atunci cand te vad, ma pierd in sufletul tau magnific si unic si nu mai stiu nici cum ma numesc.

Răspuns Câştigător
| selysol a răspuns:

esti prea romantic asa! zic si eu s-ar putea sa o sperii! eu cred ca daca ai avea curajul sa ii zici poezia asta fara rima cred ca ai putea sa ii zici ca o placi fara problemelaughing invit-o in parc la inghetata suc sau daca ti prea jena spune-i pe mess asa mi-a zis mie un coleg de clasa ca ma place a inceput sa ma intrebe ca pe cine plac si normal ca nu i-am zis si l-am intrebat si eu a zis ca pe minestraight facema bucuram daca mi-o zicea in fata nu pe mess dar fiecare fata e diferita daca e timida s-ar putea sa se emotioneze daca eu zici in fata depinde de ce fire are baftawinking

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Spune i daca asa crezi dar eu zic sa o lasi mai moale un pic, depinde si de ce fel de fata iti place, mai indrazneata, mai timida...

| HolyPotato a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa-i spui intr-un mod mai simplu. Este foarte frumos ce ai scris mai sus, dar nu e chiar potrivit pentru acest moment. In plus, daca ea nu simte la fel, probabil te va crede obsedat si va incerca sa te evite.
Oricum te felicit pentru ca ai curajul sa o faci (din pacate nu toti baietii fac acest lucru) si iti urez succes! Sa-mi trimiti apoi mesaj sa-mi spui cum a fost happy

| SerbanElyan a răspuns:

Incerca sa trimiti o scrisoare de dragoste, ca`n filme, cu textu asta si, eu zic, ca daca faci asta sigur o vrajesti...
Trimite mai multe cu un nume fals, un username, si pe la a 5`a scrisoare spuneti numele real! big grin

| OoBunnyoO a răspuns:

Este foarte dragut, insa cred ca e un pic cam mult pentru prima declaratie, mai ales daca ea nu se asteapta. Eu sincer, as fi un pic confuza daca m-as trezi cu un astfel de mesaj de la un tip pe care nu l-am banuit niciodata ca ma place. Astfel de mesaje mi se par ok, dupa ce esti deja intr-o relatie. La inceput incearca sa te apropii de ea si sa o inviti la o intalnire, iar apoi vezi cum decruge situatia.

| Sellenne a răspuns:

Pai,mie sincer mi-ar placea ca un baiat sa-mi spuna asta, insa depinde ce fel de fata este.